13 Kasım şehitleri mezarları başında anıldı

13 Kasım 1998 tarihinde İzmir’de bir toplantıya katılmak üzere yola çıkan, ancak Dinar yakınlarında geçirdiği elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Burdur kamuoyunda efsane olarak nitelenen dönemin Belediye Başkanı Armağan İlci ve şoförü Ahmet Uğuz ile Basın Bürosu çalışanı Gülçin İlci Bozkurt’un ölümlerinin 18’nci yıldönümünde Belediye Asri Mezarlığındaki mezarları başında törenle anıldı.

Törene, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkan Ali Orkun Ercengiz, CHP İl Başkanı Barış Ayten, CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan, Armağan İlci’nin eşi Birsen İlci, oğlu Okan İlci, Belediye Meclis Üyeleri ve sevenleri katıldı.

Törende okunan duaların ardından Armağan İlci’nin sevenleri mezarına karanfil bıraktı.

Törende konuşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “hepimizin bir ömrü var. Sevgili Başkanımızı trafik kazasında kaybetmenin üzüntüsünü yıllardır yaşıyoruz. Değerli Başkanımızın nasıl bir Burdur istediğini bilerek çalışıyoruz. Armağan İlci bütün Burdur’un gönlünde taht kurmuştu. Bizim görevimiz onun anısını yaşatmak ve onun istediklerini gerçekleştirebilmeye çalışmak” dedi.

Daha sonra Belediye Konferans ve Sergi Salonunda yapılan söyleşide Nihat Ülkü, Nurçin İlci ve Av. Palaz konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir