Genelkurmay, bütün spekülasyon, halkın moralini bozacak hain dedikodu gibi bozguncu faaliyetlere karşı noktayı koydu; Dağlıca’da 2 zırhlı araçla 1 kobraya PKK’li teröristlerce düzenlenen saldırıda 1 kurmay yarbay ve 15 askerin şehit düştüğünü, 6 askerin de yaralandığını açıkladı. Misliyle karşılık verildiği, 12 Doçka mevzisinin, 6 mağaranın, 2 depo ve 3 barınma alanının imha edildiği belirtildi. 27 yıl terörle mücadele eden, APO’yu sorgulayan emekli Albay Hasan Atila Uğur, bölge kaynaklarından aldığı haberlere dayanarak çarpıcı bilgiler açıkladı. 400 PKK’li teröristin 30 noktadan saldırdığı bilgisine ulaştığının altını çizen Uğur, bunun terör örgütü için 2 tabur seviyesinde bir kuvvet olduğuna dikkat çekti.

400 TERÖRİSTLE 30 NOKTADAN YAPILAN PANİK SALDIRISI

PKK terör örgütünün, TSK’nin 4 Eylülden bu yanan Dağlıca’da yaptığı hazırlığı engelleyebilme amacıyla tuzaklarla yaptığı saldırı konusunda Genelkurmay, bütün spekülasyon, halkın moralini bozacak hain dedikodu gibi bozguncu faaliyetlere karşı son noktayı koydu; Dağlıca’da 2 zırhlı araçla 1 kobraya PKK’li teröristlerce düzenlenen saldırıda 1 kurmay yarbay ve 15 askerin şehit düştüğünü, 6 askerin de yaralandığını açıkladı. Misliyle karşılık verildiği, 12 Doçka mevzisinin, 6 mağaranın, 2 depo ve 3 barınma alanının imha edildiği belirtildi. Ordunun 250 teröristi Cilo dağında çembere aldığı belirtildi. 27 yıl terörle mücadele eden, APO’yu sorgulayan emekli Albay Hasan Atila Uğur, bölge kaynaklarından aldığı haberlere dayanarak çarpıcı bilgiler açıkladı. 400 PKK’li teröristin 30 noktadan saldırdığı bilgisine ulaştığının altını çizen Uğur, bunun terör örgütü için 2 tabur seviyesinde bir kuvvet olduğuna dikkat çekti.

MİLLETİN MORALİNİ BOZMAMALI, ASKERİMİZİN YANINDA OLDUĞUMUZU GÖSTERMELİYİZ

Aydınlık Gazetesi’ne yaptığı açıklamada em. Albay Uğur’a göre saldırının amacının, 4 yüz kişiyle böyle şok edici ağır bir saldırı yapılması durumunda ordunun geri çekilebileceği ve uluslararası toplumun Türkiye’ye operasyonu durdurmasını söyleyebileceğini düşünmeleri olduğunu vurgulayarak, “ama Türk ordusu bütün hava muhalefetine rağmen şu anda orada süpürme harekatına devam ediyor. Bu nedenle milletimizin moralini bozmamak lazım. Her şekilde askerimizin yanında olduğumuzu göstermeliyiz. Bu onların tamamen panik içinde yaptıkları dış destekli ve uluslararası baskı yapılması için gerçekleştirdikleri bir eylem. Şehitlerimize rahmet, milletimize başsağlığı diliyorum. Bu mücadele son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edecek” diye konuştu.

İşte kahraman şehitlerimizin isimleri ve rütbeleri, doğum yerleri ve yılları!

Piyade Kurmay Yarbay İlker Çelikcan / 1976 / Erzurum-Olur

Piyade Çavuş Tolga Artuğ / 1991 / Iğdır

Muhabere Uzman Onbaşı Özgür Yatakdere / 1993 / Manisa-Salihli

Piyade Er Adnan Ergen / 1990 / Muğla-Seydikemer

Piyade Er Uğur Yıldız / 1987 / Tokat-Erbaa

Piyade Er Resul Coşkun / 1992 / Konya Kadınhanı

Piyade Onbaşı Fatih Duru / 1988 / Çanakkale-Ezine

Piyade Er Cihan Aksarı / 1988 / Düzce

Piyade Uzman Çavuş Tayfur Hançer / 1990 / Ardahan-Göle

Topçu Uzman Çavuş Tuğrul Köseoğlu / 1987 / Konya-Ereğli

Piyade Er Muharrem Öksüz / 1995 / Konya-Karatay

Astsubay Kıdemli Çavuş Cemre Salih Gözen / 1990 / Mersin-Tarsus

Bakım Üstçavuş Okan Taşan / 1988 / Erzurum-Şenkaya

Bakım Uzman Çavuş Harun Saltalı / 1986 / Kahramanmaraş- Andırın

Bakım Astsubay Çavuş Deniz Göçkün / 1992 / Balıkesir-Karesi

Bakım Astsubay Mustafa Özdemir / 1992 / Bilecik-Bozüyük

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir