23 Nisan alternatif çelenk sunma töreninde konuşmacı sürprizi

AK Parti Hükümeti’nin milli bayramlarda çelenk sunma töreninde kısıtlamaya gitmesi ve devlet yönetimindeki sacayağın dışında kurum ve kuruluşların çelenk sunmasını yasaklaması hamlesinden kalma gelenek olarak, dün TBMM’nin açılışı, 23 Nisan Mili Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çeşitli siyasi parti, sendika ve kitle örgütlerinin alternatif çelenk sunma töreni hem kalabalık geçti hem de sürpriz bir konuşmacıya tanık oldu.

Törene Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, CHP İl Başkanı Osman Gök, Vatan Partisi İl Başkanı İbrahim Kılınç, ADD Burdur Şube Başkanı Bayram Kepenek, Eğitim İş Burdur Şube Başkanı Erkan Putgül, Eğitim Sen Burdur Şube Başkanı Müjgân Akşit ve örgütlerin üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

CHP, Vatan Partisi, ADD, Eğitim İş, Eğitim Sen çelenklerini sundu.

Atatürk ve şehitler için saygı duruşundan sonra İstiklal Marşı okundu.

Özboyacı İlkokulu öğrencisi Cemre Ekin Putgül 23 Nisan şiirini okudu.

Günün anlam ve önemini içeren konuşmayı, İyi Parti’ye geçen eski CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker yaptı. Göker konuşmasında İyi Parti’ye geçerek Meclis’te grup kurmasını sağlayarak seçimlere girme kapısını açmalarını “demokrasi kahramanlığı” ile açıkladı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir