9’u 5 geçe hayat durdu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78’nci yılı dolayısıyla bugün (10 Kasım 2016 günü) saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla tüm yurtta ve ilimizde devlet erkânı ve vatandaşlar 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşı okudu.

Bugün 10 Kasım 2016…  Ülke çapında ve Burdur’da Türk milleti, devletimizin ve Cumhuriyet’imizin banisi, milli bağımsızlığımızın ve hürriyetimizin yaratıcısı, büyük milletleşme ustası, müstesna devlet adamı ve eşsiz komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78’nci yıldönümünde özlemle, minnetle ve şükranla andı. Anma törenleri her zamankinden canlı ve görkemli oldu. Sirenler çalmaya başlayınca 2 dakika hayat durdu.

İlimizde Cumhuriyet Meydanında toplanan devlet erkânı, asker sivil vatandaşlar 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşı okundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunurken platforma çıkış merdiveninin başında esas duruşta değil de elleri göbeğinde bağlı duran saygısız görevli dikkatler kaçmadı. Çelenkler sunuldu.

Müteakiben BAYŞADER’in eski Tekel binasındaki Atatürk Resimleri Sergisinin açılışı yapıldı. Saat 10,00’da da MAKÜ Konferans Salonundaki program izlendi.


10 Kasım 2016 paylaşan: fozcan

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir