Ahmet Şahan Burdur CHP İl Başkanlığı’na aday

Burdur Cumhuriyet Halk Partisi seçim sürecinde ilçe kongrelerinin tamamlanmasını müteakiben yeni bir aşamaya geçildi ve il başkanlığı seçimi için start verildi. Bu kapsamda il başkanlığı için adaylıklarını arka arkaya açıklayan Hakan Sönmez, Recep Karakaya ve Barış Ayten’den sonra CHP’nin ağır topu Ahmet Şahan da adaylığını açık etti.

KAMUOYU ALGISI: KÖKENDEN SOLCU, CHP’NİN AĞIR TOPU, ÇELİĞİNE SU VERİLMİŞ VE AŞILI

Burdur Cumhuriyet Halk Partisi seçim sürecinde ilçe kongrelerini tamamladı. Böylece yeni bir aşamaya geçildi ve il başkanlığı seçimi için start verildi. Bu kapsamda il başkanlığı için adaylıklarını Hakan Sönmez, Recep Karakaya ve Barış Ayten arka arkaya açıkladı. Kamuoyunda CHP’nin ağır topu, köşeli fikirleri ve kültürü bulunduğu, sol kökenden geldiği, geçmişteki -şairin dediği gibi- “ateşin ve ihanet”in potasında çeliğine su verilmiş ve iyi aşı yapılmış olduğu belirtilen Ahmet Şahan da adaylığını açıkladı.

Ahmet Şahan kimdir?

Karadeniz Teknik üniversitesi Harita mühendisliğini mezunu…

1988’de Burdur Belediyesi İmar Müdürlüğü’nde Harita Mühendis…

1997 yılında Belediye’deki görevinden istifa eden Ahmet Şahan, o tarihten beri kendi harita ve inşaat işleriyle uğraştı.

1997 yılında İsmail Erkaya yönetiminde İl sekreteridir. Sonraki dönemlerde sürekli il yönetiminde görev alan Ahmet Şahan, Belediye Meclis üyeliği yapmış, burada Encümenlerde görev almıştır.

Ardında Kazım Aksöz yönetiminde il başkan yardımcılığı görevini ve ardından Süleyman Solmaz döneminde yine il başkan yardımcılığı yapmıştır. Sonrada belediye meclis üyeliği CHP adına imar komisyon üyeliği ve encümen üyeliği yapmıştır.

Son yapılan merkez ilçe seçiminde il delegesi seçilmiştir.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir