AK Parti’den 28 Şubat sergisi

AK Parti Burdur İl Başkanlığı 28 Şubat’ı hatırlatan gazete manşetleriyle sergi açtı.

Vatandaşlar tarafından incelenen 28 Şubat Sergisi açılışına AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Adem Çakıcı, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yağcı, AK Parti İnsan Hakları Başkanı Osman Erdem, İl, Kadın ve Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer katıldı.

Sergini açılışında bir konuşma yapan Burdur AK Parti İnsan Hakları Başkanı Av. Osman Erdem, “28 Şubat 1997 tarihinde Türkiye post modern bir darbeye muhatap oldu. Bugün 28 Şubat darbesinin yıldönümü vesilesiyle tüm darbeleri bir kez daha şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Darbe bir insanlık suçudur. Zira darbe eylemiyle insanların başta yaşama hakları elinden alınmakta, bireysel ve toplumsal her türlü özgürlükleri kesintiye uğratılmaktadır. 28 Şubat döneminde bireysel özgürlükler bağlamında, insanların eğitim-öğretim, çalışma, düşünce, inanç ve ibadet haklarının elinden alındığını gördük. Bu milletin çocukları ilköğretimden üniversite çağına kadar eğitim hayatından yoksun bırakıldılar. Dini inançları sebebiyle çalışma hakları dâhil tüm sosyal ve ekonomik hakları ellerinden alındı, haince fişlendiler. Başörtülü kadınlarımız örtülü oldukları gerekçesiyle kamu hizmeti alamadılar. Bazı firmalar ise yeşil sermaye denilerek ihalelere alınmayıp, teşebbüs hürriyetleri kısıtlandı ve ekonomiye, iş gücüne yapacakları katkıyı yerine getiremediler. Bankalarda milletin trilyonlarca parası hortumlanarak, illegal yapılara aktarıldı” dedi.

Avukat Erdem konuşmasına devamla medyaya, attığı manşetlerle hükümet devirme becerisi yükledi. Erdem, “medya siyasi darbe yaptı” dedi.

28 Şubat’tan bu yana 21 yıl geçmesine rağmen üzerindeki tartışmalar hala sürüyor. “Darbe” diyen de var; ne anlama geldiğini bilmeden liboşların yarattığı cereyana kapılarak “postmodern darbe” diyen de. Tabii ki en komiği de “medya manşet”lerinin coup d’Etat’sı!

Öte yandan kamuoyunda Mehmetçiğin Afrin’de ABD’nin “kara gücü” PKK/ YPG ile vatan savaşı verdiği şartlarda orduyla uğraşmanın sakıncaları dile getiriliyor.

28 Şubat döneminde Genelkurmay Harekât Başkanlığı’nda görev yapan emekli Albay Alican Türk’ün medyada çıkan açıklamaları, 28 Şubat sürecinin bir darbe süreci olmadığını gösteriyor. RefahYol Hükümeti’nde Refah Partisi ve Doğruyol Partisi arasındaki Hükümet protokolü gereği Başbakan Erbakan’ın, Başbakanlığı Çiller’e devretmek için istifa etmesi üzerine, Cumhurbaşkanı Demirel’in hükümeti kurma görevini Çiller yerine Mesut Yılmaz’a vermesi durumunun darbe olarak değerlendirilmesinin aslında tam bir postmodern zihin darbesi olduğu belirtiliyor.

21 yıl önce 28 Şubat kararlarının uygulanmamasının Türkiye’yi nerelere götürdüğü, 15 Temmuz ADB/ FETÖ darbe teşebbüsüyle ortaya çıktığı, bu kararlar uygulanabilseydi 15 Temmuz diye bir sürecin yaşanmayacağı ifade ediliyor.

  

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir