AK-Saray’da büyük panik!

Eski Yeniçağ yazarı, usta Aydınlık kalemlerinden Sebahattin Önkibar, şu sıralar Ak Saray’da büyük bir paniğin yaşandığını yazdı.

24 Temmuz’da başlayan süreci vatan savaşı olarak okumamak için ya hain olmak ya da kör olmak gerektiği belirtiliyor. Uzmanlara göre, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK’nin) 7 Haziran sonrasında, AKP ile Erdoğan’ın çaresizliği koşullarında, ABD ile imzalanan İncirlik Mutabakatının yarattığı imkânlar çerçevesinde hamle yapması sonucu başlayan ve ABD’yi de şaşırtan ve telaşlandıran vatan savaşının, özünde bir Türk-Amerikan savaşı niteliğinde sürdüğü bildiriliyor. Barış ve açılım sürecinde palazlanan PKK2nin kentleri silah deposu haline getirdiği ve çok şımararak kendine aşırı güven duymaya başladığının da bir gerçek olduğu ileri sürüldü.

Bu zemini değerlendiren Önkibar, AKP Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay’ın “Barış sürecinde PKK silah ve bomba stoklarken devlet buna göz yumdu” sözlerini dile getirdiğini ve bunun ekranda dile getirildiğini yazdı.

Bunun açık bir suç duyurusu olduğunun altını çizerek, bu açık suç duyurusunu yargının görmediğini, ama Doğan Grubuna terör soruşturması açabildiğini belirtti.

“Ve heyhat bu açık suç duyurusunu görmeyip harekete geçmeyen yargımız Doğan Grubuna terör soruşturması açtı.”

Bu gelişmelerin, 1 Kasım seçimleriyle ilgili olarak AKP ve Erdoğan’da büyük bir paniğin cereyan ettiğini, terör ya da şehitlerin AKP oylarını yükseltmediğini, ayrıca dövizdeki yangının tetiklediği ekonomik krizin paniği artırdığını gösterdiğini değerlendiren Önkibar’ın yazısının sonrası şu şekildedir:

Bunun okuması şudur: 1 Kasım seçimleri bağlamında iktidar cenahında büyük bir panik söz konusudur.

Terör ya da PKK istismarı AKP’yi yükseltmiyor ki son anket sonuçları ortadadır. Doların şaha kalkıp ekonomik krizi tetiklemesi paniği artıran bir başka başlık.

Son çare medyanın amiral gemisini sindirip yalan bir dünya inşa etmek ve sonuç almak.

Bu dehşet gelişmenin gösterdiği, bunların kendilerini kurtarma adına her şeyi göze alacağı ve mecbur kaldıklarında ülkeyi bile feda edebilecekleridir.

Pardon böyle bir anlayışın egemen olduğu bir iklimde sandık güvenliği olabilir mi?

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir