AKP bir mektupla toz duman

Sosyal medyada yayınlanan imzasız bir mektup, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Burdur camiasında fay hatlarında biriken enerjinin boşalmasına neden olarak deprem yarattı; Burdur AKP toz duman oldu.

Dün (18 Haziran 2015 günü) bir internet gazetesinde, Bucak AKP’de yönetici mevkide bir şahsiyetin partisi hakkında ithamların yeraldığı AKP üyesi Menderes Akbıyıkoğlu’nun imzasız bir mektubu yayınlandı. Mektubu Akbıyıkoğlu’nun yazdığı daha sonra Bucak İlçe Başkanının basına yaptığı açıklamayla tescillendi. Mektubun yayınlanmasıyla birlikte AKP dünyası ayağa kalktı; toz dumana karıştı. AKP Milletvekili Bayram Özçelik suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Akbıyıkoğlu’nun mektubunda başta Özçelik olmak üzere bir dizi AKP ileri geleni hakkında ithamlar bulunmaktadır. Bucak Belediye Başkanı Mutlu’nun, bir topluluk konuşmasında ilimizde seçim sonucunun (1+1+1) olacağını iddia ettiği, Bayram Özçelik’in Kargı köyünde seçmenleri arayarak oylarını MHP’ye vermelerini istediği, Bucak SKM Başkanı Hüseyin Işık’ın paralel yapıyla ilişkilerini kesmediği, Kadın Kolları mensuplarının siyasi çalışmaları savsakladıkları, çalışıyormuş görüntüsü vermek için selfie çektiklerini, Bucak Ak-Gençlik Başkanının “bar badigardı gibi görüntüsü”nün zararlı olduğu, seçim faaliyetlerinin gerçek AKP’lilerle değil ama paralel yapı mensuplarıyla götürülmeye çalışıldığı gibi iddialar ortaya saçılmış, AKP camiasını darmaduman etmiştir.

Şimdi kamuoyunun dikkatleri, mahkemeye gideceğini ve hesap soracağını belirten Vekil Özçelik’e çevrilmiş, suç duyurusunda bulunup bulunmayacağını merakla beklemektedir.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir