AKP kongresi ABD/ FETÖ yüzünden karıştı

“FETÖ’cü Başkan İstemiyoruz!” Sloganları Kongre Salonunu Çınlattı

AK Parti  (AKP) Adana kongresinde tekrar aday olan mevcut başkana tepki gösteren

partililer, “FETÖ’cü başkan istemiyoruz!” sloganı atarak başkanı protesto etti.

AK Parti Adana Yüreğir İlçe Kongresine ABD/ FETÖ iddiaları damga vurdu. AK Parti’de yetkililerin parti yetkili organlarına seçimlerde FETÖ üzerine rekabet ve polemiklerin doğması korkusu gerçek olmaya başladı. Yüreğir ilçesinde düzenlenen AK Parti (AKP) kongresinde ortalık bir anda karıştı. 400 delegeden 281’inin imzasıyla aday gösterilen Mustafa Çiçek’in listesini divan kabul etmedi. Mevcut Merkez İlçe Başkanı Ahmet Çözer’e tepki gösteren delegeler salonda “FETÖ’cü başkan istemiyoruz” sloganı attı.

 

Adana’nın Yüreğir ilçesindeki AKP İlçe Kongresinde ortalık karıştı. Seçimlere itiraz eden bir grup AKP’li Yüksek Seçim Kurulu görevlisini suçladı.

www.sol.org.tr’de yer alan habere göre, AKP Yüreğir ilçe kongresinde 400 delegeden 281’inin imzasıyla aday gösterilen Mustafa Çiçek’in listesi divan ve Genel merkezce kabul edilmedi. Mevcut ilçe başkanı Ahmet Çözer’in ise “FETÖ”yle bağlantılı olduğu iddia edilen Nizam-Der üyesi olduğu belirtilirken, delegeler duruma tepki gösterdi.

AK Parti Adana/ Yüreğir kongresinde ortalık bir anda karıştı. Kongre salonunda tepki gösteren grubun “FETÖ’cü Başkan istemiyoruz” sloganları atması dikkat çekti. Avrupa Birliği (AB) Başkanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ile milletvekillerinin de katıldığı kongrede karışıklık sırasında Ömer Çelik  ve beraberindeki milletvekilleri salondan ayrıldı. Yaşanan gerginlik sonrası olaya Çevik Kuvvet müdahale etti. Ortalama 1,5 saat uzayan kongre, daha sonra Ahmet Çözer’in tek liste üzerinden oylanmasıyla devam etti.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir