AKP ve Erdoğan’ın yeni kâbusu Saadet ve yüzde 51

Saadet Partisi’ne Sıkı Markaj Uygulama Talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Mayıs olağanüstü kongresinde AK Parti’ye yeniden Genel Başkan seçildi; parti yönetimini tepeden tırnağa değiştirdi. Basına yansıdığına göre, FETÖ ile uzaktan yakından ilişkisi olanlarla eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Davutoğlu’yla ilgili olanlar tamamen tasfiye edildi. Yeni MKYK ile MYK’yı tamamen kendisine biat edecek, bir dediğini ikiletmeyecek, düğmeye bastı mı anında uygulamaya geçecek unsurlardan oluşturduğu belirtiliyor.

“SAADET PARTİSİ’NE SIKI MARKAJ UYGULAYIN!”

Bitip tükenmez enerjisiyle kongrede genel başkan seçilmesini müteakiben hiç vakit kaybetmeden

Saray’a geçti. Saray’dan iyi haber almasıyla ünlü Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Saray’da hiç vakit kaybetmeden en yakın danışman grubuyla çok dar bir toplantı yaptığını, bu toplantıda “yol haritası”na bir madde daha eklediğini ifade etti. Takan açıklamasını sürdürerek şunları yazdı: “Biliyorsunuz, AKP’de olağan kongre süreci de devam ediyor. Saray kaynaklarından aldığım bilgiye göre Erdoğan, ‘Saadet Partisi’ne sıkı markaj uygulayın’ talimatı verdi.”

AK PARTİ’YE DARBE VE TAHRİBAT SAADET PARTİSİ’NDEN GELECEK

Talimatın özünün, olağan kongre sürecinde il ve ilçelerde Saadet Partisi’nin kamuoyunda etkili ve önder isimlerinin AK Parti’ye kazanılması için yoğun çaba harcanmasının oluşturduğunun altını çizen Takan, bunun sebebinin, Erdoğan’ın, Türkiye’nin önündeki siyasi süreçte önüne koyduğu yüzde 50+1 çıtasında AK Parti’ye ve kendisine en büyük “tahribat”ın Saadet Partisi’nden geleceğine olan inancı olduğunu, bu nedenle daha baştan işi sıkı tutması olduğunu vurguluyor.

YAZ VE GÜZ AYLARI AK PARTİ İÇİN

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNİN ÇOK ÜSTÜNDE SEYREDECEK!

Takan yaz ve sonbahar aylarında AK Parti için iklimi de şöyle tanımlıyor: “Daha önceki yazılarımda da altını ısrarla çizmiştim. AKP’de bu yaz da sıcaklıklar mevsim normallerin çok üstünde seyredecek. Sonbaharda da normalin altına düşecek gibi görünmüyor!..”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir