AKP’li Kemer Belediye Başkanı kesin ihraç talebiyle disiplin kurulunda

Partisinin Genel Merkezi tarafından istifası istenen Kemer Belediye Başkanı AKP’li Durmuş Erdem, hakkında bazı video iddiaları sebebiyle AK Parti Genel Merkezi tarafından kesin ihraç talebiyle parti disipline kuruluna sevk edildi.

Hakkında çıkan çeşitli iddialar nedeniyle AKP Genel Merkezi tarafından Kemer Belediye Başkanı AKP’li Durmuş Erdem’in istifası istenmişti. Erdem, istifa etmemek için direnmişti. Başkan Erdem’e ikinci bir şok daha yaşatıldı. Şimdi de AKP Genel Merkezi tarafından Erdem’in kesin ihraç talebiyle parti disiplin kuruluna sevk edildiği öğrenildi.

Kemer Belediye Başkanı Durmuş Erdem, partiden ihraç edilmesi durumunda bağımsız belediye başkanı olarak görevine devam edebileceği ileri sürüldü.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “metal yorgunluğu” söylemleriyle AKP’li belediye başkanlarının istifa ettirildikleri, istifa etmeyenlerin disiplin kuruluna sevkedilerek ihraç edildikleri basında yazılıp çizilmişti. En son olarak 2001 yılında AKP Yenice Kurucu İlçe Başkanlığı yapan ve son iki dönemdir partisinden belediye başkanı seçilen ve hakkında partisinin Karabük İl Başkanlığı’nca AKP Genel Merkezi’ne başvuruda bulunulan Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın da oy birliğiyle partiden ihraç edildiğini açıklanmıştı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir