Olağanüstü kongre sürecinde mahkemeler savaşını kesintiye uğratan 15 Temmuz Amerikan güdümlü FETÖ’cü darbe kalkışmasından bu yana sürecin bıçak gibi kesilmesi sonucu büyük bir sessizliğe bürünen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) dünyasında zaman zaman çıkışlar yapan en güçlü muhalefet lideri Meral Akşener, taraftarlarını moral olarak diri tutmaya çalışıyor. Halk TV’ye çıkan Akşener, “ey benim can aziz milletim! Kimse mücadeleden vazgeçmiş değil! Kimse teslim olmuş değil; Desteğimiz yüzde 80!” diye hitabetti.

KORUCULAR, DEVLETE SİTEMLİ

Halk TV’de canlı yayında MHP’nin en güçlü muhalefet genel başkan adaylarından olan Meral Akşener, gündeme yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Yeniçağ Gazetesinde de yayınlanan açıklamalara göre, ülkemizde ele alınan meselelerin daha da derinleştiğini, geçmişte PKK’nin halka bu kadar nüfuz edemediğini belirten Akşener, “artık bölge halkı devlete istihbarat vermiyor. Güneydoğu’da korucu ailesi bir dostum aradı, ‘biz Türk davasına ihanet mi ettik?’ dediler. Çünkü hükümet onları ortada bıraktı” dedi.

ÜLKÜCÜLERİN YÜZDE 80’İ BİZİ DESTEKLİYOR; GENEL MERKEZ YÜZDE 20’LERDE

MHP’nin son seçimlerde olağanüstü düzeyde milletvekili kaybı yaşadığı günden beri bunun sebepleri üzerinde kafa yorduklarını, milletvekili kaybının sebeplerini araştırdıklarını belirten Akşener, “bu bir değişim hareketiyse şu an itibariyle bu sonuca itiraz eden insan sayısı MHP’nin yüzde 80’i. Genel Merkez şuan ancak yüzde 20’ye tekabül ediyordur” diye konuştu.

BİR YILDIR BİR SİYASİ PARTİNİN

KURULTAY TALEBİ YERİNE GETİRİLMEZ Mİ? AYIPTIR, AYIP!

Kurultay sürecinden asla geri adım atmadıklarını, sürecin şu an Asliye Hukuk Mahkemesinde sürdüğünü hatırlatan Akşener, “bir yıldır demokrasi mücadelesi veridikleri”ni belirterek, “bir yıldır bir siyasi partinin kurultay talebi yerine getirilmez mi? Bu ayıptır ayıp. Böyle bir şey olabilir mi?” diye sorguladı

NEYE MAL OLURSA OLSUN BU MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİM

“Bana neye mal olursa olsun bu mücadeleyi sürdüreceğim” diyen Akşener, sonradan Türkiye Cumhuriyeti’ne Cumhurbaşkanı olmuş birinin eşinin türban yasağı nedeniyle kendi devletini Batılılara şikâyet ettiği şartlarda tam bir ulusalcı (milliyetçi) devlet insanı gibi hareket ederek, bazı millet ve devlet sevgisinden yoksun çevrelere, “bu süreci Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM’e) götürsek herkes ceza alır. Ama biz bunu yapamayız, bizim geleneğimizde böyle bir şey yok” şeklinde ders verdi.

AKP’NİN OYLARININ YÜZDE 19,5’İ EMANET OY

Akşener şöyle konuştu:

“Biz MHP’nin potansiyelinin çok yüksek olduğuna inanıyoruz. AKP’nin oy aldığı alan bizim de temsil ettiğimiz alan. AKP’nin aldığı oyun yüzde 19,5’i emanet oy. Bu oyların MHP’ye gelmesi muhtemeldir ve havuz medyası bu yüzden bana saldırmaktadır.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir