Akşener’den önce mesajı geldi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  bu hafta Burdur ziyareti öncesi

Burdur halkına mesaj gönderdi.

Akşener Burdur halkıyla buluşmasının arifesinde, Burdur halkına geçtiğimiz ay satışı yapılan Şeker Fabrikası’nın yeniden kamulaştırılacağını, hayvan ithalatının durdurularak yurt dışına satışı Türkiye’nin yapar duruma getirileceğini ilan eden bir mesaj gönderdi.

İşte Akşener’in mesajı!

“ŞEKER FABRİKAMIZI GERİ ALACAĞIM”

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Burdur’da gerçekleştireceği miting öncesi Burdurlulara mesaj gönderdi. Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanan Burdur’da yakın zamanda satılan şeker fabrikasının hem işçilere hem de pancar üreticilerine büyük darbe vurduğunu söyleyen Akşener, Burdurlulara söz verdi; “Şeker fabrikamızı yeniden devlete kazandıracağım.”

YURTDIŞINA HAYVANI BİZ SATACAĞIZ

Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı Burdur’da hayvan ithalatı ve tarım politikaları yüzünden binlerce insanın sıkıntı yaşadığını söyleyen Akşener, “Halkın yarısından fazlasının tarım ve hayvancılıkla uğraştığı Burdur’da çiftçilerimizin yaşadığı zorlukları biliyorum. 16 yıl önce tarımda da hayvancılıkta da dünyanın sayılı ülkeleri arasında bulunan ülkemizi dışa bağımlı hale getirdiler. Burdurlu hemşerim yem fiyatlarıyla boğuşurken bunlar çareyi üreticiyi desteklemekte değil dışarıdan hayvan almakta buldular. Biz iktidara geldiğimizde yerli üreticiyi destekleyip, yurtdışına hayvan satacağız” dedi.

BURDURLU KARDEŞLERİM HESAP SORACAK

Yakın dönemde satışı yok fiyatına gerçekleştirilen Burdur Şeker Fabrikası’na da değinen Akşener, “Cumhuriyet tarihimizin en önemli kazanımlarını bir bir satıyorlar. Giderayak şeker fabrikalarını gözlerine kestirip yok pahasına sattılar.

Bu satış sadece Burdurlu hemşerilerimi değil, fabrikaya pancar veren Afyon, Isparta ve Antalyalı hemşerilerimi de üzdü. Ekonomiye bölgesel zarar veren bu iktidara, Burdurlu kardeşlerimin hesap soracağına, onlara sandıkta cevap vereceğine inanıyorum. Sizlere söz veriyorum, satılan şeker fabrikalarını yeniden devlete kazandıracağız” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir