Ali Say, Mayıs Meclis’inde AKP’lileri bombaladı

Burdur Belediyesi Mayıs ayı olağan toplantısı, Yukarı Pazar’da Belediye Meclis Salonu’nda Meclis Başkan Yardımcısı Bayram Kepenek başkanlığında yapıldı. 14 gündem maddeli oturumun başlangıcında Başkan Yardımcısı Meclis üyesi Ali Say Nisan ayı Belediye icraatları hakkında bilgilendirme konuşması yaptı. Ardından kamuoyunu yanılttığını belirttiği AKP’liler, çeşitli zamanlarda yaptıkları yerli yersiz çıkışları hakkında topa tuttu; İl Başkanı Volkan Mengi’ye bir hafta süre vererek akabinde “müfteri” ilan edeceklerini belirtti.

Mayıs ayı olağan toplantısını açış konuşmasında Meclis Başkan Yardımcısı Bayram Kepenek, Başkan Ercengiz’in, Avrupa Birliği (AB) tarafından yerel yönetimlerle ilgili olarak Türkiye’den çağrılan 10 belediye başkanıyla kurulacak komisyon çalışmaları sebebiyle Brüksel’e gittiğini belirtti.

İyi Partili Meclis üyesi Yavuz Mehmet Kaya’nın verdiği, özelleştirilen Şeker Fabrikası alanının “fabrika alanı” olarak kalması ve “konut alanına kapalı alan ilan edilmesi” için imar değişikliği ve düzenlemesi yapılmasını isteyen önergesi, Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu’nun, yasaya göre özelleştirilen alanlarda belediyelerin imar yetkisinin Özelleştirme Dairesi’ne geçtiğini belirten açıklamasının ardından reddedildi.

 

Nisan ayı icraatları hakkında Ali Say açıklamalarda bulundu.

Başkan yardımcısı, Meclis üyesi Ali Say, gündem dışı bir konuşma yaparak başta Volkan Mengi ve Milletvekili Bayram Özçelik’in çeşitli zamanlarda yerli yersiz, ileri geri demeç yaptıkları açıklamalardaki tutarsızlıkları, çelişkileri, manipülasyonları ve yalanları ortaya koyan kapsamlı bir konuşma yaparak topa tuttu. Görsellerle süslediği konuşmasında Say, 3 tutarsızlık-hileli yönlendirme-yalandan bahsetti.

BİR HAFTA SÜRE; AKSİ TAKDİRDE VOLKAN MENGİ’Yİ “MÜFTERİ ” İLAN EDECEĞİZ

Bunlardan ilki Volkan Mengi’nin sosyal medya hesabından paylaştığ

ı asılsız hizmet aracı fiyatı oldu. Mengi’nin 19 Şubat’ta sosyal medya hesabından yeni alınan hizmet aracının fiyatını 425 bin 313 lira olarak iddia etiğini, üstelik “makam aracı” diye cahilliğini de ortaya koyduğunu, fiyat konusundaki yanılgısını 2 aydır açıklamasını beklediklerini belirten Say, “kendisine bir hafta mühlet. Eğer açıklamada bulunmazsa kendini ‘müfteri’ ilan edeceğiz” dedi.

“BIYIKLI KURDELECEİ!”; KOCA KOCA ADAMLAR, NEYİN KAFASINDALAR?

Temsili açılış törenleri düzenleyerek kurdele kesen AKP Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık’ın yaptığı bir kurdele kesme görselini gösterip “Bıyıklı kurdeleci” diye istihza ederek, “koca koca adamlar, neyin kafasındalar? Bunlar ne istiyor sormak lazım!” diye eleştiride bulundu.

SEÇİM YAKLAŞTIĞINDA İCRAATLARA BAŞLAMAK SİZİN YÖNTEMİNİZ; BELEDİYE 2014’TEN BERİ SOKAKLARDA!

Belediye’nin sokak ve kaldırım çalışmalarına kafayı takan ve “seçimin yaklaşması”na işaret eden Ali Uz isimli vatandaşın paylaşımına da Say, Burdur Belediyesi’nin 2014 yılından beri sokaklarda olduğunu, seçimin yaklaşmasına paralel olarak sokağa inmenin ve icraatlara başlamanın AKP yöntemi olduğu”nu belirtti.

GEZİZEKALI TOKİ! GEZİZEKALI METEOROLJİ; GEZİZEKALI KARAYOLLARI!

Volkan Mengi’nin 27 Nisan tarihli sosyal medya hesabından yaptığı “TOKİ’lerdeki (…) sayısız ağaçların hesabını gezizekalı Belediyeye soracağız” şeklindeki paylaşımına ateş püsküren Ali Say, Tefenni ve Tugay içerisinde kesilen yüzlerce ağacı göstererek “Gezizekalı TOKİ” nitelemesinde bulundu.

Tefenni’de Antalya Meteoroloji 4’ncü Bölge Müdürlüğü’nün Tefenni Meteoroloji İstasyonu’ndaki 300 ağacı kesmesine Tefennililerin tepki gösterdiğini belirten gazete haberi görselini gösteren, Tugay içinde 3 bin ağacın kesildiğini belirten ve Tefenni çevreyolu orta refüjünde en az300 ağacın kesildiğini, bunların belge ve kayıtlarının bulunduğunu ileri süren Say, aynı nitelemeyi tekrar etti: “Gezizekalı TOKİ!”, “Gezizekalı Karayolları!”

Son olarak Ali Say tam bir muammaya dönüştürülen, ipsiz sapsız açıklamalarla kamuoyunun kafasının ambalaja döndürüldüğü Kültür Merkezi konusundaki tutarsızlıklara ve kamuoyunu hileli yönlendirme çabalarına değindi.

MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK, HER YIL “YATIRIM PROGRAMINA ALINDI”

DİYE AÇIKLAMA YAPIP DURUYOR; BİR TÜRLÜ TAMAMLAMA ÇALIŞMASI BAŞLAMIYOR

Say, 4 Kasım 2017 tarihinde Milletvekili Bayram Özçelik’in Kültür Merkezi için Kalkınma Bakanlığı’nca 2,5 milyon lira ödenek tahsis edildiğini, 2017 yatırım programına dâhil edildiğini açıkladığını, bunun Burdur Gazetesi ve diğer basın organlarında yayınlandığını belirtti.

14 Şubat 2018 tarihinde Özçelik gene Kültür Merkezi ile ilgili açıklama yapıyor. 2017 yılında Kalkınma Bakanlığı’nın 2017 yatırım programına aldığını ve 2,5 milyon ödenek ayrıldığını belirttiği açıklaması unutarak Kültür Merkezi’nin tamamlanma çabalarına hız verdiklerini, 2018 yatırım programına aldıklarını belirtiyor. Özçelik Kalkınma Bakanlığı’ndan alınan 2,690 milyon ödeneğin ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan da 2,184 milyon liralık ödenek çıkartıldığını ve 2018 yatırım programına aldırıldığını ifade etti. Say iki ödeneği toplayarak 4 milyon 874 bin lira tuttuğunu belirterek “haydi hayırlısı!” bakalım” diye ironik bir tepki gösterdi.

Daha sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir