Antalya’da Başkanlığa Hayır Paneli

Antalya’da Milli Anayasa hareketi (MAH)

Tarafından Her Görüşten Yoğun Vatandaş Katılımıyla Panel

Antalya’da her siyasi partiden, her görüşten yurttaş, Milli Anayasa Hareketi (MAH’ın) ‘Milletin birliği için başkanlığa hayır’ panelinde buluştu. Yoğun ilginin olduğu panelde Antalyalılar, başkanlık anayasasına karşı tek ses oldu. Panelde yeni Anayasaya “ucube” benzetmesi yapıldı.

 

20 Nisan’dan önce halk oylamasına sunulması beklenen yeni anayasa teklifine karşı Antalya’da bir araya gelen her görüşten vatandaşlar Muratpaşa Kültür salonuna sığmadı.

Ulusal Kanal’da yayınlanan Devrim Aşkın Karasoy’un haberine göre, yeni anayasaya karşı mücadele yöntemlerini anlatan panel konuşmacıları, başkanlık anayasasının Türk Milleti tarafından kabul edilmeyeceğini vurguladı.

AKP kurucularından ve eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, parti programına aykırı olduğu için, AKP’lilerin de değişikliği reddetmesi gerektiğini vurguladı.

Hukukçu Ceyhan Mumcu, anayasa profesörlerini sert bir dille eleştirdi.

Eski CHP milletvekili Dilek Akagün Yılmaz da tasarıya evet oyu veren milletvekillerine seslendi.

Milli Anayasa Hareketi Başkanı Hasan Korkmazcan, her Türk vatandaşının halk oylamasında vatanı savunmakta görevli olduğunu dile getirdi.

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, ucube benzetmesi yaptığı Anayasa değişikliğinin millet tarafından reddedileceğinden emin olduğunu belirtti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir