“Araştırma Hastanesi de düşünülebilir; yeter ki yapılsın!”

AK Parti İl Başkanı Dr. Süleyman Faki son zamanlarda tartışması yoğunlaşan hastane yeriyle ilgili Meclis oturumundaki polemikler konusunda suskunluğunu bozdu ve yaptığı yazılı açıklamada, “yeni bir hastanenin yapılmasına kim karşı çıkar, gerekirse Araştırma hastanesi de düşünülebilir. Depreme dayanıksız bölümler yıkıldıktan sonra şu anda hizmet veren hastane de sağlık hizmeti vermeye devam etsin, hemşerilerimiz en yakınlarında hizmeti alsınlar, buna kim karşı çıkar” dedi.

İşte Dr. Faki’nin açıklaması!

Son günlerde kamuoyunda hastane yeri ile ilgili yapılan açıklamalar, görüş ve tartışmalar konuyu esas zemininden farklı noktalara götürmektedir.

Ak Parti iktidarımızın milletimize hizmet noktasında bugüne kadar yaptığı çalışmalar gerek ülkemizde gerekse Burdur’da malumdur, milletimizin büyük teveccühüyle de oylarını artırarak yoluna devam etmesi de bunun en büyük kanıtıdır.

Siyasi ayırım gözetmeksizin milletine hizmette yarışan Ak Partimize yönelik, son belediye meclis gündeminde tartışılan konular çözüm noktasını değil sorun noktasında paydaşların durduğu noktayı açıkça göstermektedir.

Hastane yeri ile ilgili olarak hükümetimizin ve milletvekillerimizin çabaları, yer sorununda yerel yönetimler tarafından değişik bahanelerle dikkate alınmamış, parası ve projesi hazır Burdur’a yakışır hastane için bir adım atılamamıştır.

Bugün de aynı şekilde değişik gerekçelerle kamuoyunun bildiği, konuştuğu yerlerle ilgili objektif ve doğru bir yönlendirme yapılmamaktadır.

Öncelikle bilinmelidir ki, gerek hastane gerekse diğer yatırımlarla ilgili hükümetimiz gerekeni yapmaktadır. Biz istiyoruz ki bu yatırımlarda Chp’li Belediye’nin de katkısı ve desteği olsun. Burdur’lular hizmet ve yatırımlarda sudan sebeblerle geri kalmasın.

Burdur hepimizin ve hep birlikte burada yaşıyoruz ve yaşayacağız. Herhangi bir yatırımın gecikmesi hepimizi etkilemektedir.

Hastanenin taşınması, uzaklığı ve şimdiki hizmet veren hastane yeriyle ilgili polemikler sadece hemşehrilerimizi üzmektedir.

Yeni bir hastanenin yapılmasına kim karşı çıkar, gerekirse Araştırma hastanesi de düşünülebilir

Depreme dayanıksız bölümler yıkıldıktan sonra şu anda hizmet veren hastane de sağlık hizmeti vermeye devam etsin, hemşehrilerimiz en yakınlarında hizmeti alsınlar, buna kim karşı çıkar.

Bugünü değil geleceği, bir beş bir on yıl sonrasını düşündüğümüzde bu alanların bile yetersiz kalacağını görmeliyiz.

Bugün yaşadığımız trafik vb. sıkıntıları yaşamamak için alternatif çözümleri birlikte bulmalıyız.

Belediye meclis gündeminde tartışılan diğer konuları başka bir zamanda değerlendirmek istiyoruz. Derdimiz Burdur, amacımız Burdur.

Maksat üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir