Arslan, aba altından sopa gösterdi

Yakın geçmişte ilimizde üst düzey kamu görevi yaparken “keyfi ve hukuksuz tutumlar” göstermiş kişiler üzerinden hareket ederek ve Vali ve daire müdürü olan bu görevlilere karşı verdiği mücadeleye atıfta bulunarak birilerine aba altından sopa gösteren Burdur Sivil Toplum Platformu Başkanı Kemal Arslan, FETÖ üyesi olmaktan tutuklanan eski Vali Özçimen, eski Dernekler Müdürü Çapraz ve eski Garnizon Komutanı Karagöz’ün yargılanma sürecinde taraf ve müdahil olacaklarını açıkladı.

Yaptığı yazılı açıklamada, yakın geçmişte Burdur’da üst düzey kamu görevi yaparken “keyfi ve hukuksuz tutumlar” göstermiş kişiler üzerinden hareket ederek ve Vali ve daire müdürü olan bu görevlilere karşı verdiği mücadeleye atıfta bulunarak birilerine aba altından sopa gösteren Burdur Sivil Toplum Platformu Başkanı Kemal Arslan, FETÖ üyesi olmaktan tutuklanan eski Vali Özçimen, eski Dernekler Müdürü Çapraz ve eski Garnizon Komutanı Karagöz’ün yargılanma sürecinde taraf ve müdahil olacaklarını ifade etti.

BİRİLERİNE ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERDİ

Fethullahçı Terör Örgütü (ABD/ FETÖ/ PDY) üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan ve bilahare çıkarıldıkları mahkemelerde tutuklanan eski Burdur Valisi İbrahim Özçimen, eski Dernekler Burdur İl Müdürü ve Valilik Özel kalem Müdürü Hidayet Erdal Çapraz ve Burdur eski Garnizon Komutanı ve 58’nci Piyade Eğitim Alay Komutanı Piyade Alb. Metin Karagöz’ün yargılama sürecinde Platform olarak taraf ve müdahil olacaklarını vurgulayan Arslan, OHAL sürecinin başlarında haklarında şikâyet dilekçesi verdiklerini açıkladı. Arslan, “kamusal görevle Burdur’da bulunan etkili ve yetkilileri, yasadan almadıkları hiçbir yetkiyi kullanmaya kalkışmamalarını, çiğneyecekleri hukuka bir gün muhtaç olacaklarını, adlarını verdiğimiz kişileri örnek göstererek hatırlatmak isteriz” uyarıda bulundu.

KARAGÖZ, ÖZÇİMEN VE ÇAPRAZ ABD/ FETÖ KAPSAMINDA TUTUKLANMIŞTI

Fetullahçı Terör Örgütü (ABD/ FETÖ’cü) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında açığa alınan, Aydın’ın Nazilli ilçesinde saklandığı evde yakalanan, ‘paralel devletin imamı’ Osman Hilmi Özdil’in kayınbiraderi, yedi kardeşli ailesinde herkesin soyadı Özçömen iken soyadını Bingöl Karlıova Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kararıyla Özçimen yapmış olan eski Burdur Valisi İbrahim Özçimen, Düzce’de çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Sözde sulh konseyince Antalya Sıkıyönetim Bölge Komutanı olarak atanan ve yönetimi devralmak üzere Antalya’ya gelen Burdur eski Garnizon Komutanı ve 58’nci Piyade Eğitim Alay Komutanı Piyade Alb. Metin Karagöz, Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Manisa, Terör ve Örgütlü Suçlar Cumhuriyet Savcısı Kazım Özsoy tarafından yönetilen Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ/ PDY) operasyonları çerçevesinde gözaltına alınan eski Burdur Dernekler İl Müdürü, Valilik Özel kalem Müdürü Vekili Hidayet Erdal Çapraz çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

AÇIKLAMA METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir