Arslan, ABD’ye ateş püskürdü

Burdur Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Arslan, Amerikan emperyalizminin

PKK’nın Suriye Kolu PYD’ye Ağır Silahlar Vermesine ve Türkiye-ABD Görüşmesine Sert Tepki Gösterdi

Partisinin divan toplantısında konuşan ve ABD emperyalizminin PKK/ PYD’ye ağır silah yardımı yapmasını sert bir dille eleştirerek “densizlik” diye niteleyen Saadet Partisi Burdur İl Başkanı Süleyman ARSLAN, ABD başkanı Trump’a Kuzey Irak’ta ve Suriye’de PKK/ PYD ile ilgili çekilen fotoğrafları göstereceğini ileri süren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi: “O fotoğrafları çektiren, o fotoğrafların çekilmesine sebep olan, fotoğraf göstereceğin o adam. Kime kimin fotoğraflarını göstereceksin!”

“KİME KİMİN FOTOĞRAFLARINI GÖSTERECEKSİNİZ”

Saadet Partisi Mayıs ayı divan toplantısını Anadolu Gençlik Derneği Salonu’nda yaptı. Toplantıya Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Galip Akın, Merkez İlçe Başkanı Abdullah Acar, Gençlik Kolları Başkanı Sinan Önal, Kadın Kolları Başkanı Hatice Kaya, ilçe başkanları ve yönetimleri katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Saadet Partisi Burdur İl Başkanı Süleyman Arslan, geçen ay yapılan halk oylamasında beklenen sonucun, yani birbirine yakın iki sonucun çıktığını belirterek “geçen ayki toplantımızın konusu referandumdu. Referandum yapıldı ve bizim de beklediğimizi gibi birbirine yakın iki netice çıktı. Ancak ne var ki bütün gayretlerimize rağmen toplumdaki ayrışmanın kutuplaşmanın önüne tam olarak geçemedik. Özellikle iktidar kanadı kutuplaşmadan büyük bir menfaat elde etmenin hesabını yaptı” diye konuştu. “Yalnız yurt içinde değil yurt dışında da harekete geçerek maalesef ülke insanının ortadan ikiye bölünmesine sebep olduğu”nun altını çizen Arslan, “hâlbuki Türkiye’nin şu anda her zamankinden daha çok birliğe ve beraberliğe ihtiyacı var. Çünkü dost ve müttefik kabul ettiğimiz ve onların uğrunda pek çok değerimizden fedakârlık yaptığımız başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere “batılı dostlarımız” Türkiye’nin aleyhinde yapılması gereken ne varsa yapıyorlar ve görünen o ki yapmaya da devam edecekler. Çok enteresandır biz yıllardan beri biz PKK terörü ile uğraşırken PKK’nın yurtdışı uzantısı olan PYD YPG terör örgütüne Amerika Birleşik Devletleri gözümüzün içine baka baka silah yardımı yapıyor. Hem de bizim o bölgede tanklarla yaptığımız harekâta bir misille olmak üzere tanksavar silahları ile düşmanlarımızı donatıyor ”dedi.

ABD HEP ALAN BİZ İSE HEP VEREN OLDUK
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “ABD ziyaretinin ertelenerek Türkiye’nin kararlılığı ortaya konulmalıydı” diyen Saadet Partisi Burdur İl Başkanı Süleyman Arslan, “her ne kadar idarecilerimiz ‘dostluğa yakışmıyor’ diyorlarsa da Amerika tınlamıyor, bildiğini okumaya devam ediyor. İşte Reisicumhur’umuz, Amerika Birleşik Devletleri’nin ne gün nasıl konuşacağı, ne gün nasıl karar vereceği belli olmayan dengesiz bir devlet başkanıyla bir araya gelecek. Güya Türkiye ile ABD arasındaki bir takım konuları müzakere edecek. Ancak bizim ABD ile 1940’lı yıllardan beri yaptığımız ikili anlaşmalarda ve pazarlıklarda gördüğümüz manzara şudur. Biz hep veren olmuşuz, ABD ise hep alan olmuştur” dedi.

Arslan şu görüşleri savundu:

“Biz bu görüşmeden de böyle bir neticenin çıkmasından endişe ediyoruz. Çünkü Cumhurbaşkanı diyor ki ‘ben ABD başkanının önüne Kuzey Irak’ta Suriye’de olup bitenlerin fotoğraflarını koyacağım.’ Bu cılız bir iddiadır. Çünkü o fotoğrafları çektiren de o fotoğrafların çekilmesine sebep olan da senin önüne fotoğraf koyacağın adam. Bundan hayırlı bir neticenin çıkması mümkün değil. Biz yine de itidalimizi muhafaza ediyoruz. Biz istiyorduk ki Reisicumhur’umuz ABD’nin bu densiz hareketine karşı ziyaretini iptal etsin, ileri bir tarihe ertelesin. Böylece Türkiye’nin kesin tavrını ortaya koymuş olsun istiyorduk. Ama görünen o ki bu gerçekleşmedi. Bu görüşmeler yapılacak. Yine de dua ediyoruz, bizim korktuğumuz olmaz da ülkenin lehine neticeler çıkar. Ama açık ve net söyleyelim biz bundan çok ümit var değiliz.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir