Avukatı gözaltına aldıran paylaşımlar

Önceki gün FETÖ ile ilgili ilk iddianameyi hazırlayan, Denizli’de Amerikancı FETÖ’cü çetenin belini kıran, bu nedenle önceki gün buram buram suikast kokan bir trafik kazasın a kurban giden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’le ilgili FETÖ’cü paylaşımlarda bulunan avukat Ayşe Rabia Y, gözaltına alındı.

Aydınlık Gazetesi haberine göre, İzmir Barosu’na kayıtlı avukatlardan, memleketi Denizli’den geçen seçimde AK Parti’den milletvekili aday adayı olan Ayşe Rabia Y’nin Facebook hesabından, soruşturmasında Başsavcılığın suikast ihtimalini de gözden uzak tutmadığı elim trafik kazasında hayatını kaybeden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ile ilgili paylaşımı tepki çekti.

Avukat Ayşe Rabia Y, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in geçirdiği kazada hayatını yitirmesinin ardından, Facebook hesabından, “bugün bir kez daha anladım ki ilahi adalette zaman aşımı yok. Masum insanları 3­5 çapulcunun iftirası ile tutukla, yuvaları dağıt, gerçek FETÖ’cüleri akla, ondan sonra kahraman olarak boy göster, Hesap günü çok yakın. Bize şah damarımızdan yakın olan Rabbime şükürler olsun” şeklinde paylaşımda bulundu.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

Paylaşıma çok sayıda tepki paylaşımı geldi. Kamuoyu tepkisi çığ gibi büyüdü.

”Biri de çıkmış Rabbimin kandil mucizesidir diyor ya… Siz nasıl böyle merhametsiz oluyorsunuz” şeklinde tepki gösteren bir sosyal medya kullanıcısına Ayşe Rabia Y’nin verdiği cevapta, “siz o kişinin masum bir kişiyi içeri attığını ve kanser olmasına rağmen Denizli’deki doktorlara talimat verdirip, tedavisini engellediğini ve o adamın 3 çocuğunun babalarının gözlerinin önünde ölüme an ve an yaklaştığına tanıklık ettiğini biliyor musunuz? Benim paylaşımlarımı beğenmiyorsanız lütfen sayfamı terk edin” mesajı dikkat çekti.

TEPKİLERİN YOĞUNLAŞMASI ÜZERİNE ÇARKETTİ

Tepkilerin artması üzerine açıklama yapan Ayşe Rabia Y, paylaşımının yanlış anlaşıldığını belirterek, “özel sayfamda yaptığım paylaşımımda isim yoktu. Başsavcı Alper’i kastetmedim, bir yakınımı kastettim. Amaç dışına çıktı, yanlış anlaşıldı. Ben de Başsavcı Bey’in ölümüne bir insan ve hukukçu olarak üzüldüm. Paylaşım yanlış anlaşıldığı için kaldırdım” dedi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı ise konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir