BAKA haberi gazetecileri mahkemelik yaptı

Başkanlığını yaptığı Tüm Emekliler Derneği adına Teke Yöresi Tarihi Değerlerini Turizme Kazandırılması Çalışması projesinin desteklenmesi için BAKA’ya başvurusu yapan, ancak başvurusu çeşitli sebeplerle engellenen ve bazı evraklar sebebiyle dava açılan Kemal Arslan hakkındaki BAKA açıklamasını haberleştiren gazeteciler mahkemelik oldu. Açılan dava 19 Temmuz’da görülecek.

Tüm Emekliler Derneği (TED) Başkanı Kemal Arslan Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA’ya), Teke Yöresi Tarihi Değerlerini Turizme Kazandırılması Çalışması projesi sundu. Mali yönden destek talep etti. Önce 39 bin lira destek sözü verildi. Proje işleme kondu. Dernek çalışmalara başladı. Ancak sürecin ileriki aşamalarında faturalama ve bazı beyanlarda yanlış bilgiler verildiği iddiasıyla inceleme başlatıldı ve proje desteği iptal edilerek ödenen paranın tahsili için icraya ve bilahare Cumhuriyet savcılığı soruşturma başlattı.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) konuyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Bu açıklama basın yayın organlarında haberleştirildi.

Kemal Arslan BAKA’nın açıklamasını haber yapan basın yayın organlarını ve gazeteciler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu, Savcılığın ise sadece bir gazete ve CB adlı gazeteci hakkında “hakaret” ve “kimliğin açıklanması” suçlarından dava açtığı öğrenildi. Duruşmanın 3’ncü Asliye ceza Mahkemesi’nde 19 Temmuz 2018 tarihinde yapılacağı belirtildi.

Kemal Arslan daha önce konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

“Yargıya intikal etmiş bir konu hakkında asılsız ve mesnetsiz ithamlarla basına açıklama yapanlar ve bunları haberleştirenler hakkında tarafımızca hukuki işlemler başlatılmış olup, suçsuz insanların daha fazla mağdur edilmemeleri dileğiyle kamuoyunun bilgilerine saygıyla arz olunur.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir