Basın dünyasının acı günü

TSYD eski başkanlarından, Aydınlık Gazetesi yazarı Onur Belge hayatını kaybetti. Belge hayatını, bu sabah geçirdiği kalp krizi sonucu kaybetti.

Türkiye Spor Yazarları Derneği eski başkanlarından, Aydınlık Gazetesi yazarlarından Onur Belge bu sabah geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 69 yaşında hayata veda eden Belge’nin cenazesi yarın Kınalıada Camisi’nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

TGC AÇIKLAMA YAPTI

Onur Belge’nin ölümüyle ilgili bir açıklama yapan TGC Yönetim Kurulu, “sevgili meslektaşımız Onur Belge gazetecilik mesleğine uzun yıllar çok önemli hizmetler yaptı. Onur Belge’yi kaybetmenin acısı içindeyiz. Onur Belge’yi sevgi ve saygıyla anıyor, ailesine ve basın topluluğumuza baş sağlığı diliyoruz” dedi.

ONUR BELGE KİMDİR?

İstanbul 1946 doğumlu. İÜ Gazetecilik Enstitüsü’nde eğitim yaptı. İstanbulspor, Vefa, Taksim gibi takımlarda profesyonel futbol oynadı. Mesleğe 1968 yılında Günaydın gazetesinde spor muhabiri olarak başladı. Çalışmasını Hayat Spor, Tür Haberler Ajansı (THA), Hürriyet, Fanatik’te sürdürdü. Hürriyet adına Londra’da görev yaptı. Gazete adlı yayının spor müdürlüğünü üstlendi.

Son olarak Aydınlık Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan Belge, evli ve 1 çocuk babasıydı.

TSYD’de 1996-1998 tarihlerinde Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu. 2002-2006 arasında iki dönem başkanlık yaptı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir