Başkan Ercengiz, basınla kahvaltıda biraraya geldi

(Bu bir “bu haber bu gazetede ilk defa yayınlanmamıştır” haberidir)

Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, 24 Temmuz Basın bayramı kapsamında İstasyon Çay Bahçesinde basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Bu arada göreve geldiği günden beri gerçekleştirdiği icraatları hakkında bilgi verme imkânını da yakaladı. Burdur’u daha yaşanır ve daha güzelleşmiş hale getirmek için yoğun bir tempoyla çalıştıklarını vurguladı.

24 Temmuz Basın Bayramı kapsamında İstasyon Çay Bahçesinde basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşan Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, icraatları hakkında bilgi verme fırsatı da elde etti. Burdur’u daha yaşanır ve daha güzelleşmiş hale getirmek için yoğun bir tempoyla çalıştıklarını vurguladı. Kahvaltıdan sonra bir konuşma yapan Başkan Ercengiz, basın mensuplarının bayramlarını tebrik ederek, sansürsüz bir basın umuduyla, özgür basın, halkın haber alma özgürlüğünün engelsiz olduğu, basın mensuplarının özgür çalışma ortamı bulduğu bir Türkiye umuduyla gelecek günlerin iyi olmasını temenni ettiğini söyledi.

BURDUR’U ADETA ŞANTİYE ALANINA ÇEVİRDİK

Göreve geldikleri günden beri Burdur Gölünü sürekli ön plana çıkartmaya çalıştıklarını, belli noktalarda da amaca ulaştıklarını, Salda Gölü’nün de aynı sıkıntılarla karşı karşıya kalarak yaygın basının dikkatini çekmeyi başardığını belirterek, “adeta şantiye alanına çevirdiğimiz Burdur’da halkımızdan rahatsızlık verdiğimiz için zaman zaman özür diliyoruz” dedi.

İstasyon caddesinde planlamalarının sonuna geldiklerini, ışıklandırma, kaldırım işlemleri ve asfaltlama faaliyetlerinin birkaç hafta içinde tamamlanıp hizmete açılacağı müjdesini verdi. Bu caddede yolun kesinlikle esnaf kullanımına izin verilmeyeceğinin altını özellikle çizdi.

DAHA YEŞİL VE YAŞANABİLİR BİR BURDUR İÇİN ÇALIŞIYORUZ

10 bin 600 ağaç diktiklerini, daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Burdur hayal ettiklerini vurgulayan Başkan Ercengiz, 800 bin tane mevsimlik çiçek diktiklerini, bunun da yüzde 90’nını kendileri tarafından yetiştirildiğini ifade etti. Drenaj faaliyetlerinin bütün hızıyla devam ettiğini, önümüzdeki günlerde drenaj işi biten kesimlerin hızla asfaltlanacağını belirtti.

35 BİN VATANDAŞIN FAYDALANDIĞI GÖNÜL SOFRALARI FAALİYETİ GELENEKSELLEŞTİ

Ramazan ayı boyunca 35 bin vatandaşla beraber iftar açtıklarını, Gönül Sofralarının artık gelenekselleştiğini, konserle vatandaşların eğlenceli bir ay geçirmelerini sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

28-29 AĞUSTOS GÜNLERİNDE SU SPORLARI VE JETSKİ YARIŞMASI VAR

Önümüzdeki günlerde sünnet şöleni düzenleneceğini, 28-29 Ağustos günlerinde Motor Federasyonuyla birlikte uluslararası su sporları ve Jetski Yarışması düzenleneceğini, bu sayede Gölün yeniden uluslararasında gündeme geleceğinin altını çizdi.

17-20 AĞUSTOS GÜNLERİNDE ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI YAPILACAK

17-20 Ağustos günlerinde İl Federasyon temsilciliği aracılığı ile Ulusal Satranç Turnuvası düzenleneceğini, Burdur Gölüne bir kez daha dikkat çekileceğini açıkladı.

YARI ROCK MÜZİK SANATÇISI YAŞAR KURT’LA ŞEHİR KULÜBÜ AÇILIŞI YAPILACAK

Şehir Kulübünü hizmete açtıklarını, yarın (31 Temmuz 2015 günü) törenle açılışının yapılacağını, rock sanatçısı Yaşar Kurt’la vatandaşların ve gençlerin buluşturulacağını ifade eden Başkan Ercengiz konuşmasını, “15 Ağustos’ta oğlumun sünnet düğününe sizlerin aracılığınızla bütün vatandaşlarımı davet ediyorum” diye noktaladı.


Başkan Ercengiz, basınla kahvaltıda biraraya geldi paylaşan: fozcan

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir