Başkan Ercengiz, hakkındaki spekülasyonlara noktayı koydu

Başkan Ercengiz, baskın seçim kararı verildiğinden ve CHP’li 15’lerin İyi Parti’ye geçerek AKP “katakullisi”ne ağır bir darbe vurmalarından beri ilimizde milletvekili olup olmayacağı konusunda fala bakanların spekülasyonlarına son noktayı koydu.

Ekonomideki kendi deyişleriyle “deprem” ya da “felaket” belirtileri, dış politikadaki sıkışmışlık, metal yorgunluğu vb baskı ve çıkar çatışmalarından dolayı parti içindeki memnuniyetsizliğin zirve yapması, başta Saadet Partisi olmak üzere bazı siyasi hareketlerin parti tabanlarından oy devşirmeye başlaması ve bunun gittikçe hızlanması ve “Cumhur İttifakı”nın geleceğinin meçhuliyeti gibi etkenlerden dolayı baskın seçim kararı alınmasını müteakiben bütün toplum aniden yoğun bir hareketlilik içine girdi. Bu şartlarda yıldızlara bakarak gelecek okuyan müneccimler, gaipten sesler duymuş gibi fala bakarak spekülasyonlar uyduranlar ortalığı toza dumana buladı.

Bu kapsamda Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz için de uyduruk haberler yayınlandı. Fala bakanlar Başkan Ercengiz’in bugün il dışına çıkmasına bakarak Ankara’ya gittiğini, milletvekilliğine aday adayı olacağı tahmininde bulunanlar oldu.

Ancak Başkan Ercengiz bu balonları, bugün sosyal medya hesabından attığı 11 Twitterle patlattı. “Görevimin başındayım” diyen Başkan Ercengiz, “yaptığımız birçok güzel çalışmayı kentimize kazandırdığımız için son derece mutlu ve gururluyuz. Kıt kaynaklarla bugüne kadar yaptığımız ve kazandırdığımız her ne varsa kentimiz içindir… Hem mali açıdan hem de idari açıdan sürdürülebilir bir belediyecilik anlayışını oluşturabilmek için özverili meclis üyelerimizle birlikte mesai arkadaşlarımız ve muhtarlarımızla akılcı yöntemleri benimsedik. Göreve geldiğimiz gün araçlara yüklenilip götürülen iş makinalarını ve ‘artık Burdur’da iş üretilemez’ sözlerini hatırladığımızda o gün hırsla, daha bir azimle başladığımız işler bittikçe sizlerin yüzü güldükçe bizler mutlu oluyoruz” şeklinde tivitledi.

İşte başkan Ercengiz’in Twitter’ları!

1-Çok Değerli Hemşerilerim, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde sizlerin oyları ve teveccühleri ile göreve geldim.

O günden bu yana sizlere layık olabilmek için arkadaşlarımızla gece gündüz demeden çalışmaya özen gösterdik.

2-Yaptığımız birçok güzel çalışmayı kentimize kazandırdığımız için son derece mutlu ve gururluyuz. Kıt kaynaklarla bugüne kadar yaptığımız ve kazandırdığımız her ne varsa kentimiz içindir…

3-Hem mali açıdan hem de idari açıdan sürdürülebilir bir belediyecilik anlayışını oluşturabilmek için özverili meclis üyelerimizle birlikte mesai arkadaşlarımız ve muhtarlarımızla akılcı yöntemleri benimsedik.

4-Göreve geldiğimiz gün araçlara yüklenilip götürülen iş makinalarını ve “artık Burdur’da iş üretilemez” sözlerini  hatırladığımızda o gün hırsla, daha bir azimle başladığımız işler bittikçe sizlerin yüzü güldükçe bizler mutlu oluyoruz.

5- Türkiye’de hızla değişen gündem içerisinde 24 Haziran 2018 tarihinde Türkiye’nin kaderinin belirleneceği bir seçim yaşayacağız. Demokrasinin gereği olarak her yurttaşımızın özgür iradesi ile sandığa gidip oyunu kullanacağı ve aydınlık yarınlar için kararını vereceği seçimdir..

6-Hızlı gelişen erken seçim süreci; partimizin kararı ile içerisinde ilimiz milletvekili @drmehmet_goker ‘inde bulunduğu 15 MV İyi Parti saflarına katılarak olası bir seçim olumsuzluğunu ortadan kaldırmışlardır.

7- Bugün itibarıyla Burdur özeline geldiğimizde; son günlerde partimiz mv @drmehmet_goker ‘in ilimizden ve partimizden aday olmaması olasılığı üzerine bazı senaryolar konuşulmaktadır.

8- Tabi ki; bu senaryoların birçoğunda benim de partimizin adayı olabilmem hususu yazılmış ve kamuoyu tarafından da yakından takip edilmiştir.

9- Öncelikle kurucu genel başkanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisinin, yani partimizin herhangi bir makamında görev yapabilmek hatta herhangi bir göreve layık görülebilmek tarafımca hayatımda yaşadığım ve yaşayacağım en büyük onurdur.

10- Örgütümüz ve Gn Bşkımız @kilicdarogluk tarafından verilecek her göreve her zaman hazır olduğumu her fırsatta ifade ettim.

11-Bugüne geldiğimizde; bana verilen görev olan Belediye Başkanlığı görevimi yapmaya devam ettiğimi ve örgütümüz tarafından verilecek her göreve her zaman hazır olduğumu ifade eder hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlarım…

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir