Başkan Ercengiz köpürdü

Kent konseyi Kongresinden sonra hem nalına hem mıhına vuran bir açıklama yapan

BSTP Başkanı Kemal Arslan’a Başkan Ercengiz, Twitter üzerinden köpürdü

Olağanüstü Genel Kurul yapan Kent Konseyi seçimini müteakiben adaylıktan son anda çekilen BSTP Başkanı Kemal Arslan, toplantı hakkında yaptığı, “Burdur’a yakışmayacak ve tarihe geçecek bir trajedi yaşandığı”nı, “Burdur Belediye Başkanı’nın bizzat terazinin kefesine girercesine bir adayı destekleyerek taraf olduğu”nu, kongrede seçimin, “Burdur Belediyesi’nin sosyal demokrat Belediye Başkanı, CHP il ve ilçe başkanının etkin ve kent konseyi delegasyonuna yönelik baskısıyla alınmış bir sonuç” olduğunu, Belediye başkanlığı yetkilerini, özellikle hizmet bekleyen mahalle muhtarları üzerinde baskı aracı olarak kullanıp, oylarını görüp-etkilemek için açık oylama yaptıran Ali Orkun Ercengiz’in, demokrasi tarihimize bir yüz karası olarak geçeceği”ni iddia eden açıklamasına Başkan Ercengiz’in jet gibi sert cevabı sosyal medya üzerinden geldi. Başkan Ercengiz’in ateş püsküren volkan gibi Tweetleri dün gece geldi.

Başkanı istifa ettiği için İçişleri Bakanlığı emriyle olağanüstü Genel Kurul yapan Kent Konseyi seçimini müteakiben adaylıktan son anda çekilen BSTP Başkanı Kemal Arslan, toplantı hakkında hem nalına hem mıhına vuran bir açıklama yapmıştı. Açıklamasında, “Burdur’a yakışmayacak ve tarihe geçecek bir trajedi yaşandığı”nı, “Burdur Belediye Başkanı’nın bizzat terazinin kefesine girercesine bir adayı destekleyerek taraf olduğu”nu, kongrede seçimin, “Burdur Belediyesi’nin sosyal demokrat Belediye Başkanı, CHP il ve ilçe başkanının etkin ve kent konseyi delegasyonuna yönelik baskısıyla alınmış bir sonuç” olduğunu, Belediye başkanlığı yetkilerini, özellikle hizmet bekleyen mahalle muhtarları üzerinde baskı aracı olarak kullanıp, oylarını görüp-etkilemek için açık oylama yaptıran Ali Orkun Ercengiz’in, demokrasi tarihimize bir yüz karası olarak geçeceği”ni iddia eden ifadeler kullanmıştı.

Bu açıklamaya Başkan Ercengiz’in jet gibi sert cevabı sosyal medya üzerinden geldi. Başkan Ercengiz’in ateş püsküren volkan gibi Tweetleri dün gece yayaınlandı.

Başkan Ercengiz sert Tweetleri şöyle:

“Yaptığı açıklamaları hayret ve üzüntüyle okudum. Detaylı bir açıklama yapmadan önce; çapsız ve mesnetsiz olan bu açıklamaya bir de ismimi kendince alay konusu eden Kemal Beyi esefle kınıyorum. Yenilgiyi kabullenmenin de erdem olduğunu hatırlatır ağırlığında oturmasını öneririm.

Muhtarları da töhmet altında bırakan, adeta onları hizmet karşılığı oy satan kişiler olarak tanımlayan kişiliği muhtarlarıma bırakıyorum.

Israrla bir kez daha soruyorum: Sen hangi platformun başkanısın? Arkanda kimin imzası var önce bunun yanıtını ver.

Bu defa barbarlıkla dediğini yaptıramayacaksın. Ağırlığında oturursan yaşına hürmet ederim ama bu şekilde seviyeyi düşürüp haddini aşarsan gereğini ben değil, vatandaş sana yapar. Saygı ve sevgilerimle.”

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir