Başkan Ercengiz, parlak projeler üretmeyi sürdürüyor

Burdur belediyesi, Süt ve Fasulye Üreticilerinden Sonra

Şimdi de Ürünü Ağaçta Kalan Nar Üreticilerinin Derdine Çare Oluyor

Parlak projeler üretmeyi sürdüren Başkan Ercengiz, süt ve fasulye üreticilerinin sorunlarından sonra şimdi de ürünü ağaçta çürümeye kalan zor durumdaki nar üreticilerinin ürününü satın alarak halka bedava dağıtmaya başladı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, halk yararına ilginç projelere imza atmayı sürdürüyor. Geçen yıl süt krizi patlak verince para etmeyen ve tüketimi daralan süt üreticilerini rahatlatmak ve diğer büyük belediyeler nezdinde dikkat çekmek için bir proje başlatmış, süt satın alarak bunu yağ ve peynire dönüştürerek halka bedava dağıtmıştı. Bu proje ülke çapında yankı yaratmış, Başkan Ercengiz’in Genel Başkanının övgüsüne neden olmuştu. Öte yandan yaz aylarında Çine ovasında fasulye üreticilerinin sorunlarına eğilmiş, bununla ilgili çalışma başlatmıştı.

ÜRETİCİLERİMİZİN SORUNLARINNIN ÇÖZÜMÜNE

KATKI KAPSAMINDA BÜYÜK BELEDİYELERE ÇAĞRI YAPIYORUZ

Bu kapsamda şimdi de ürünü ağaçta kalan nar üreticisinin derdine derman olmak ve piyasada krize dikkat çekmek amacıyla 20 ton nar satın alarak Cumhuriyet Meydanında halka bedava dağıttı.

Nar dağıtımı sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, “geçen yıl süt üreticilerimizin derdine bir nebze derman olman olmak için bir proje başlatmıştık. Üreticiden sütü alarak yağ ve peynire dönüştürerek ihtiyacı olan vatandaşlarımıza bedava dağıtmıştık.  Geçenlerde Çine ovası fasulye üreticisi vatandaşlarımızla buluşmamızda onların sorunlarının farkında olduğumuzu belirtmiştik. Onlarla ilgili bir çalışma başlattık.  Şimdi de narın ağaçta kaldığını, çürüyeceğini öğrenince üreticimizin narını satın alarak halkımıza bedava dağıtıyoruz. Böylece nar krizine bir farkındalık yaratmak istedik. Diğer belediyelere, özellikle büyük belediyelere çağrı yapıyoruz. Zor durumdaki üreticilerimize omuz vermeye davet ediyoruz” diye konuştu.


Ercengiz’den nar üreticilerine destek paylaşan: fozcan

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir