Başkan Ercengiz’den 10 Ocak jesti

Burdur belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, gazetecilerin sosyal ve ekonomik haklarında önemli iyileştirmeler sağlayan 212 sayılı yasanın yürürlüğe girdiği 10 Ocak 1961 tarihine atfen Çalışan Gazeteciler Günü’nün 55’ci yıldönümü münasebetiyle, Serenler Otelde basın mensuplarıyla öğle yemeğinde biraraya geldi. Başkan Ercengiz yaptığı konuşmada, “demokrasimizin olmazsa olmazı, özgür haber alma hakkını bizlere sağlayan değerli basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Yemeğe, Başkan Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say ve gazeteciler katıldı.

Yemekte yaptığı konuşmaya 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başlayan Başkan Ercengiz, “toplumun her kesimin sesi olabilmeniz ve gayri siyasi açıdan olaylara bakabilmeniz bizim için çok önemli. Ülkemizde maalesef terörün bizleri yeniden tehdit etmesi neticesinde özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizde basın emekçisi kardeşlerimizin görevlerini yapamadıklarını üzülerek gözlemliyoruz. Ülkemizin bir an önce hak ettiği huzura kavuşmasını diliyorum” dedi.

2015 yılı icraatlarını değerlendiren Başkan Ercengiz, “bir şehri yönetmek çok kolay değil. Değerli basın emekçilerinin eleştirileriyle, olumlu katkılarıyla hizmet üretiyoruz. 2015 yılı içerisinde güzel çalışmalara imza attık. Burdur kent olarak iyi bir yolda olduğunu düşünüyorum. Akdeniz Belediyeler Birliğinde bir ödül aldık. Burdur Belediyesi’nin kurumsal kimliği yeniden canlandırmak, Burdur Belediyesine bir takım edinimler kazandırmak amacıyla yaptığımız çalışmalar Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından ödüle layık görüldü. Bu bizim için önemli. Burdur Belediyesi olarak kaynaklarımızı düzgün kullanarak bir takım edinimler elde ettik. 2015 yılında mevduat ve edinimlerimiz 18 milyon 305 bin TL olarak belirledik. Toplam 28 adet araç alımı yaptık. 2017 yılında temelini atacağımız bir alışveriş merkezini Burdur’a kazandıracağız. Burdur’da yaşayanların AVM konusunda bir talebi vardı. Halkımızın bu talebini yerine getireceğiz. Bir öğrenci şehri olabilmek adına marka cadde çalışmasını yaptık. Esnafla yaptığımız görüşmelerde öğrencinin bu şehirde huzur içinde yaşadığı, güvenlik konusunda hiç bir sıkıntı duymadığı bir şehir olmayı garanti etmek durumundayız” şeklinde konuştu.

Başkan Ercengiz konuşmasını şöyle sürdürdü

“Fethiye Karayolu üzerinde halı sahanın olduğu bölgeye merkezimizi kuracağız. Burdur Şiş’ten Ceviz Ezmesine, Alaca Dokumadan, seramiği kadar bir çok değerimizi burada satışını yapacağız. Sadece Burdur halkının bildiği ürünlerimizi yol turizmiyle tanıtımını ve satışını yapacağız. 1200 metre parsel üzerine 631 metrekare kapalı alanın olan 2 katlı merkezimizi yapacağız. Yoldan geçen vatandaşlarımıza hizmet etmek için çalışacağız.

“Bu yıl 380 ton kömür dağıttık. Vatandaşımıza destek vermeye çalıştık. Gönül isterdi ki halkımızın ihtiyacı olmasaydı da bu yardımları yapmasaydık. Ancak ülke koşullarımız içerisinde böyle bir gereksinim varsa bu açığı kapatmamız gerekiyor. Okullara desteklerimiz sürüyor. Okullarımıza kırtasiye desteğinde bulunduk. Okul bahçelerinde rehabilitasyon çalışmalarımızı yapıyoruz. Kentsel dönüşüm için Necati Bey Mahallesi için çalışmalara başladık. Şehir planlaması yapıyoruz. Birkaç ay içerisinde çalışmamız tamamlanacak. Bu çalışmayı kimsenin kalbini kırmadan, herkesin gönlünü alarak bu çalışmayı yapacağız.

“İçme suyu için sondaj çalışmaları başladı. İshale hattı yenilenecek ardından da su yumuşatma istasyonu yapılacak. Burdur’un içme suyu sorunu çözülecek.”

Yemeğe binaen Başkan Ercengiz basın mensuplarıyla toplu hatıra fotoğrafı çektridi.

Bu Haberi Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir