Başkan Ercengiz’den Ayten’e ve Göker’e ateşten toplar

CHP içindeki Sakarya savaşları başladı. Aslında sabık il başkanı Erman döneminde için için yanan yanardağ gibi derin süreçlerde devam eden bu savaş şimdi su yüzüne çıktı. 30 Mart yerel seçimlerinde istisnasız her kesimden ve her partiden oy alarak kişisel beceri ve performansını göstererek 5 bine yakın açık ara farkla Belediye Başkanlığını kazanan Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, sosyal medya üzerinden patladı ve Merkez İlçe Başkanı Barış Ayten ile üstü kapalı CHP birinci sıra Milletvekili adayı Mehmet Göker’i twitledi; “Barış Ayten’in bizleri ‘şov’ yapmakla suçluyor. Yarından itibaren kimin ne şov yaptığını ispatlayacağım” dedi.

CHP içindeki Sakarya savaşları başladı. Aslında sabık il başkanı Erman döneminde için için yanan yanardağ gibi derin süreçlerde devam eden bu savaş şimdi su yüzüne çıktı. 30 Mart yerel seçimlerinde istisnasız her kesimden ve her partiden oy alarak kişisel beceri ve performansını göstererek 5 bine yakın açık ara farkla Belediye Başkanlığını kazanan Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, sosyal medya üzerinden patladı ve Merkez İlçe Başkanı Barış Ayten ile üstü kapalı CHP birinci sıra Milletvekili adayı Mehmet Göker’i twitledi; ‘Barış Ayten, dava, Genel Başkana, Partiye sövenler bugün bizden fazla dava adamı olmuş! Kendi çıkar ve hesapları için davayı satanlar bugün bizleri ‘şov’ yapmakla suçluyor. Yarından itibaren kimin ne şov yaptığını ispatlayacağım’ dedi.

30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisinden Belediye Başkanı seçilen Ali Orkun Ercengiz, uzun zamandır parti içinde ki çatlağı gün yüzüne çıkardı. Merkez İlçe Başkanını hedef alan tweetleri ile üstü kapalı isim vermeden Milletvekili Adayı Mehmet Göker’e sert muhalefetin kıvılcımını yaktı. İddialara göre sert cümlelerle attığı tweetleri İl Başkanının ricası ile kaldırdı.

‘GENELBAŞKANA, PARTİYE SÖVENLER! DAVAYI SATANLAR!’

Başkan Ercengiz, ‘Barış Ayten, dava, Genel Başkana, Partiye sövenler bugün bizden fazla dava adamı olmuş! Kendi çıkar ve hesapları için davayı satanlar bugün bizleri ‘şov’ yapmakla suçluyor. Yarından itibaren kimin ne şov yaptığını ispatlayacağım’ şeklindeki twitterlarıyla ortalığı karıştırdı. Vekil adayı Göker’i üstü kapalı, Ayten’i cepheden ateşe alan, daha sonra duyumlara göre İl Başkanı Ali Özdemir’in araya girmesi ve ricasıyla kaldırdığı, ancak Bomba15’in yakaladığı Başkan Ercengiz tweetleri kamuoyuna bomba gibi düştü.

“BİZ TIPIŞ TIPIŞ GİTTİK, SIRA SİZDE!”

Bomba15 İnternet Gazetesi’nin “CHP içindeki çatlağın günyüzüne çıkışı” olarak gördüğü gelişme, akıllara 30 Mart yerel seçimleri arifesindeki ve seçimi izleyen birkaç ay içinde cereyan eden katakullileri, seçim hilelerini, yenilgi hazımsızlıklarını ve burjuva ayak oyunlarını akla getirdi. O dönemde yenilgiyle ve kıl payı adaylığı kaçıran şimdiki vekil adayı Mehmet Göker, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında sosyal medya üzerinden eleştiri mesajları yayınlamış, RTE’den kurtuluşun yolunun onun Cumhurbaşkanlığına çıkışıyla mümkün olduğu zavallı görüşüyle İhsanoğlu’nu çatı adayı olarak göstermeleri sonucu seçim kaybı üzerine, “biz tıpış tıpış gittik, şimdi sıra sende” şeklinde ifadeler kullanmıştı. Göker, bu twitterleri, vekil adayı olunca çöpe attı.

İşte o twitterleri!

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir