Başkan Ercengiz’den şehide vefa

Burdur Belediyesi’nden şehit Aktürk’e vefa

19 Ağustos 2015 tarihinde Siirt/ Pervari’de PKK’li teröristlerin menfeze yerleştirdikleri bombayı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlatması sonucu şehit olan 8 askerden biri olan Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk’ün ismi Burdur’da, vaktiyle şehidin babasının işyeri bulunan caddede yaşayacak. Şehit Aktürk’ün ismi törenle açık Pazar Yerinde (Hıdırellez Çeşmesi üstünde) bulunan caddeye verildi.

Açılış törenine Vali Kürklü, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Garnizon Komutanı P. Albay Metin Karagöz, Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, protokol üyeleri, şehidin ailesi ve yakınlarıyla siyasi parti temsilcileri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından Başkan Ercengiz ve Vali Kürklü birer konuşma yaptı.

Başkan Ercengiz, ”milletimizin gönlünde daimi yeri olan şehitlerimiz”in, “ülkemizin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün korunması, güven içinde yaşanılması, ülke çıkarlarının savunulması ve vatanımıza hizmet etmek için canlarını feda ettikleri”ni belirterek, “üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu vatanı, bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün simgeleri olarak gönlümüzde yaşayan aziz şehitlerimize borçluyuz” dedi.

Başkan Ercengiz konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Onların vatanımız ve milletimiz için yapmış olduğu fedakarlığı hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yüce ve büyüktür. Türk Halkı bu vatan uğruna şehit olan yiğitlerimizi hiçbir zaman unutmayacaktır.”

Burdur Valisi Hasan Kürklü, ”şehitlik mertebesi en yüksek mertebe. Biz şu anda burada rahat ve huzur içerisinde arife gününü yaşıyorsak, yarında inşallah bayramı icra edeceğiz;  bu aziz şehitlerimiz sayesindedir. Vatanı milleti uğruna gözünü kırpmadan, tereddüt etmeden canını veren şehitlerimizin sayesindedir. Bu vesile ile bütün şehitlerimize Allah’ta rahmet, kederli ailelerine de başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından caddenin açılışına geçildi. Protokol üyeleri ve şehit Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk’ün ailesi cadde tabelasının üzerindeki örtüyü kaldırarak açılışı gerçekleştirdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir