Başkan Ercengiz’in, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Başkan Ercengiz, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Ercengiz’in, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesaj şöyle:

“Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.” sözü, eğitimin bir ülkenin gelişip kalkınmasında en önemli unsur olduğunu bizlere göstermektedir.

Yurdumuzun her köşesinde büyük bir yurt sevgisiyle ve özveriyle görev yapan, gelecek nesilleri çağın gerektirdiği bilgi ve donanımla hazırlamak için tüm güçlüklere göğüs gererek çaba gösteren değerli öğretmenlerimize minnettarız. Gerçeği, yeniliği, gelişmeyi ve bilimsel düşünceyi anlatan, doğruluk, dürüstlük ve yardımseverlik gibi insanı ayrıcalıklı kılan öz değerlere ulaşmamızı sağlayan tüm öğretmenlerimize saygı ve gönül borcu duyuyoruz.

Tüm öğretmenlerimizin üstlendikleri temel görevin bilinciyle özveri ve gururla hizmetlerini sürdüreceklerinden, sorumluluklarını yönlendirmeler ve baskılardan etkilenmeden yerine getireceklerinden kuşku duymuyoruz.

Dünya’nın en kutsal görevini yapan öğretmenlerimiz, bu gün birçok sorunla karşı karşıya kalmaktadır. Öğretmenlerimizin yaşadıkları sorunların bir an önce çözülmesi, bu anlamda yapılacak iyileştirmeler ve atılacak olumlu adımlarla, ülkemizin gelişimine ve kalkınmasına ciddi katkılar sağlayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, eğitim şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyor; yüreklerinde Atatürk’ün yakmış olduğu ilim ve irfan meşalesi ile tüm yurdu aydınlatacak olan tüm öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir