Başkan Ercengiz’in Engelliler Günü mesajı

Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Ercengiz’in mesajı şu şekilde:

“Bedensel ve zihinsel farklılıkların yalnızca engellileri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren önemli bir sorundur. Engelli vatandaşlarımızın insan onuruna yaraşır bir hayat sürmeleri tüm engelli vatandaşlarımızın en doğal hakkıdır.

Sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak engelli vatandaşlarımızın başkalarına gereksinim duymadan yaşamını sürdürebilen, kendine yeten, üretken bireyler olabilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın gereksinimleri doğrultusunda düzenlemelerin yapılması; onların sosyal yaşama katılmalarını olanaklı kılacak, gururları incinmeden, yoksunluk ve eksiklik duyumsamadan yaşayabilmelerini sağlayacaktır.

Engelli yurttaşlarımıza sahip çıkmak, onların sorunlarını çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak, insanlık görevimiz olduğu gibi önemli toplumsal sorumluluklarımızdandır.

Engelli yurttaşlarımızın toplumun etkin, özel ve değerli üyeleri olduklarını anımsatıyor, yaşamın onların varlıkları ve katılımlarıyla daha da güzelleştiğine yürekten inanarak, engellilerimize engelsiz bir yaşam diliyorum”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir