Başkan, Gazimağusa Belediyesi’ni ziyaret etti

Burdur Belediyesi ile Gazimağusa Belediyesi arasında kültürel ve sosyal etkileşimin sağlanması için iki belediye arasında kardeşlik ilişkisi kuruluyor.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Burdur Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Başkan Arter, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve belediye meclis üyelerinin Gazimağusa Belediyesi’ni ziyaretlerinden son derece mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Başkan Ercengiz ile geçmişten gelen bir tanışıklığımız var. Daha önce konuşmaya başladığımız Burdur ile Gazimağusa’nın kardeş şehir ilişkisi kurma çalışmalarımızı daha ileriye götürerek detaylandırdıktan sonra bir sonraki aşamada konuyu gerekli resmiyete kavuşturacağız.” dedi.  Arter, ziyaretin çok anlamlı olduğunu ve kendilerini çok mutlu ettiğini, karşılıklı olarak hem sorunların paylaşımı hem tecrübelerin aktarılmasını sağlayacaklarını, Başkan Ercengiz’in Gazimağusa’yı çok beğendiklerini söylemelerinin kendileri için ayrıca sevindirici olduğunu söyledi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de konuşmasında, Kıbrıs’ta olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Kıbrıslılarla soydaş olduklarını, geçmişte birlikte verilen mücadeleyle ilelebet devam edecek kan bağı ve dostluğun oluştuğunu söyledi.

Erçengiz, “Geçmişten gelen dostluğumuz sonucu iki şehri kardeş şehir yapmak için adımlar attık. Kültürel ve siyasi anlamda tecrübelerin aktarılmasının yanında, ticari ilişkilerin başlaması için de önemli olduğunu düşünüyorum. Gazimağusa iliyle kardeş şehir olmaktan mutlu olacağız” dedi.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Burdur Belediye Başkanı Ercengiz’e Çerçeveli İpek Kozası, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de Başkan Arter’e Burdur’a özgü ceviz ezmesi takdim etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir