Başkan Mutlu yanardağ gibi patladı

Bir mektupla tozduman olan ve birbirine giren AKP’deki tartışma duracağa benzemiyor. Düşen ve düşmüş kuvvetlerin diyalektiği gereği, AKP’de fay hatlarındaki enerjiler boşalmaya devam ediyor. Menderes Akbıyıkoğlu’nun mektubunun yankıları etkinliğini sürdürüyor. AKP kurucularından olan mektup olayına adı karıştırılan Çağdaş Burdur Gazetesinin sahibi Celal Öztaş’ın gazetesinde özür beklediği yönünde yapılan yayına Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu ateş püskürdü, sert bir şekilde tepki gösterdi. Başkan Mutlu, “biz haklı olduğumuz davada kimseden özür dilemeyiz” dedi.

AKP Bucak üyesi Menderes Akbıyıkoğlu bir mektup yayınladı. AKP eski Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’in köylerde seçmenlerine MHP’ye oy vermelerini telkin ettiği iddiası gibi AKP’deki fay hatlarında biriken enerjinin boşalmasını sağlayan birçok itham bulunan mektup kamuoyuna bomba gibi düştü. Bucak AKP ilçe başkanıyla Belediye Başkanı yaptıkları basın açıklamalarında mektup olayına AKP Bucak ilçe örgütü kurucularından iş adamı, Çağdaş Burdur Gazetesi sahibi Celal Öztaş’ı da karıştırınca kızılca kıyamet koptu. En son olarak Öztaş gazetesinde mektubu yayınlayan Akbıyıkoğlu’nun gelen baskı ve saldırılardan korkuya kapılarak yalnız kalmamak için kendisinin adının da bu işe karıştırdığının çok açık olduğunu vurgulayarak “özür beklediği”ni yazdı. Ancak Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu Öztaş’ın bu açıklamasına ateş püskürdü. Sert bir şekilde tepki gösteren Başkan Mutlu, “biz haklı olduğumuz davada kimseden özür dilemeyiz” dedi.

 “CELAL BEYDEN ÖZÜR DİLEMİYORUM; KINIYORUM ONU”

Çağdaş Burdur Gazetesi’nde çıkan haber üzerine basın toplantısı düzenleyen Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, Celal Öztaş’ın gazetesinde yayınlanan haberde, “’yalan söylüyorlar, Celal Öztaş özür bekliyor’ şeklinde bir çağrı olduğu”nu belirterek, “biz haklı olduğumuz davada özür dilemeyiz. Haklıysak da üzerine gideriz. Celal Bey kusura bakmasın bu konuda” dedi. “Biz İlçe Başkanımın başkanlığında, 7 tane Yürütme Kurulunun önünde telefon konuşmasını dinledik. Menderes Akbıyıkoğlu’nun konuşmasında aynen Celal Beyin ismi geçtiği için biz de Celal Beyin ismini söylemiş bulunuyoruz” şeklinde konuşan Başkan Mutlu, “Çağdaş Burdur gazetesinde de kendi kendine söylemiş. Aslında onun için ben Celal Beyden özür dilemiyorum ve kınıyorum. Gerçekten kınıyorum” dedi.

 “MEKTUP PAYLAŞMASINI ESEFLE KINIYORUM”

Başkan Mutlu konuşmasını, “Celal Öztaş partinin kurucularındandır. Belediye meclis üyeliği yapmıştır. Aynı zamanda Menderes Akbıyıkoğlu da İlçe başkanımız yönetiminde benim de belediye başkanlığı adaylığımda partimizin yönetim kurulu üyesidir. Partili arkadaşlarımın basın önünde böyle bir mektup paylaşmasını ben esefle kınıyorum. Haberde demiş ki hukuk önünde karşılaşırız. Hukuk önünde karşılaşmaya biz varız. Bizim bir yanlışımız yok. Biz 7 kişinin duyduğu bir telefon konuşmasından sonra basın açıklaması yaptık. Başkanım kamuoyuna tüm maddelerin teker teker cevabını verdi. Biz bunları mektup sahibinden öğrendiğimiz için mektup sahibine telefon açtık” şeklinde sürdürdü.

“MANŞETTEN BAŞLIK ATMASINA GEREK YOK; BİZ BU TEHDİTLERE VARIZ”

Kendisini herkesin arayabileceğini söyleyen Başkan Mutlu, “Celal Bey demiş ki ben Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Nanecioğlu’nu aradım bana dönmedi.  Beni neden aramıyorsun? Süleyman Mutlu’yu herkes arayabiliyor, sen neden aramıyorsun” diye konuştu ve şöyle devam etti:  “Biz basın açıklaması yaparken İlçe Başkanımı aradı, başkanım da şu anda meşgulüm diye mesaj attı. Bunu büyütmenin bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Basını elindeki bir silah olarak kullanmasını kınıyorum. Hukuk karşısında görüşürüz demiş, bizi gene tehdit etmiş. Biz bu tehditlere varız diyoruz. Biz de 7 tane şahit ile beraber evraklarımızı sunarız mahkemeye, kim suçlu kim suçsuz anlaşılır. Manşetten de başlık atmasına gerek yok biz buradayız. Bizim makamımıza gelebilir.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir