Bayram Özçelik “güç gösterisi”ni sürdürüyor

13. Geleneksel Karamanlı Ceviz, Mermer ve Yayla Şenlikleri’nin 2’inci gününe, AKP eski Milletvekili Bayram Özçelik’in, merkez halk bayramlaşmasındaki protokol tasallutundan sonra, şimdi de Karamanlı Şenliklerinde konuşma yapmasını protesto ederek şenlikleri CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker’in terketmesi damga vurdu. Platform Başkanı Kemal Arslan da sosyal medya üzerinden Bayram sendromu diye tanımladığı olaya tekrar dikkat çekerek, eski Vekil Özçelik’in “güç gösterisi”nde bulunduğunu ileri sürdü.

Karamanlı Haber İnternet Gazetesi’nin haberine göre, önceki gün başlayan ve Pazar günü sona eren, bu yıl 13’ncüsü düzenlenen ve kapsamında, mermer ve tarım fuarı, tek kurşun atış yarışması, karakucak güreşleri, konserler, çocuk eğlenceleri, çeşitli gösteriler ve piknik bulunan Geleneksel Karamanlı Ceviz, Mermer ve Yayla Şenliklerine, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker’in, konuşma yapmak üzere eski AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’e söz verilmesine tepki göstererek beraberindeki CHP heyetiyle birlikte topluca şenlik alanını terk etmesi damga vurdu. Vekil Göker’in yanlış anlamadan alanı terkettiğini belirttiği konuşmasında Vekil Göker’i bu hareketinden dolayı kınadığını belirtti. Platform Başkanı Kemal Arslan da sosyal medya üzerinden Bayram sendromu diye tanımladığı olaya tekrar dikkat çekerek, eski Vekil Özçelik’in “güç gösterisi”nde bulunduğunu ileri sürdü.

Arslan şöyle dedi:

“Burdur da Bayram Sendromu diye aylarca önce uyarmıştık. Ama bu gün uyarımız da ne denli haklı olduğumuz ortaya çıktı. Zira Bayram Özçelik, siyaseten bitmediğini, halen etkili bir aktör olduğunu, parti tabanına, bürokrasiye ve hatta genel merkeze göstermek istiyor. Bu nedenle mevcut yeni seçilmiş vekillerin yerine oturmaktan çekinmiyor. Bu nedenle dün uyarmış ve Burdur Halkına Bayram’a engel olmaları için çağrıda bulunmuştuk. AKP İl başkanı ve bir grup AKP li yurttaşımız, ne var bunda Bayram protokolde olsa ne olur gibi, masumane eleştirilerde bulunmuşlardı. Ama olayın masumane bir duruş olmadığı, güç göstergesi olduğuna dikkat çekmiş ve Bayram’ın etkisiz eleman olduğunun gösterilmesi gerektiğine işaret etmiştim. Bu haber, uyarımızda ne denli haklı olduğumuzu bir kez daha göstermektedir. Halkımızı, bürokratları ve de özellikle AKP üyelerini Bayram sendromuna karşı dikkatli olmaya çağırıyorum.”
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir