Bebek katili öldü mü?

Seçimi müteakiben, terör olaylarının artması ve buna karşı, kimilerinin “saray savaşı” diye karaladığı Türk ordusunun yaptığı hamle bir anda Türkiye kamuoyunu bir yandan sevince diğer yandan gelen şehitlerle acılara boğdu. Terör olaylarına karşı ordunun şakasının olmadığı ve kararlılığı PKK ve onun siyasi kanadı HDP’de paniğe neden olarak barış ve açılım süreci ile İmralı sürecinin başlatılması taleplerinin yükselmesine, gözlerin İmralı canisine dönmesine neden oldu. Bu arada sosyal medyada birdenbire “Abdullah Öcalan öldü” haberleri yayıldı. Bu kapsamda Adalet Bakanı Kenan İpek, Öcalan’ın öldüğü yönündeki iddialara açıklık getirmek için yazılı bir açıklama yaptı.

GERÇEK DIŞI, ASPARAGAS HABERLER

Adalet Bakanı Kenan İpek, Abdullah Öcalan’ın öldüğü yönündeki yayınların gerçekle ilgisinin bulunmadığını belirterek, bu haberlerin belli amaçlar doğrultusunda yapıldığının anlaşıldığını bildirdi. Kenan İpek, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde bazı internet sitelerinde terör örgütü PKK’nin elebaşı hükümlü Abdullah Öcalan’ın öldüğüne dair bazı haberlere yer verildiğini ve bu haberlerin sosyal medya üzerinden yayınlanan gerçek dışı haberler olduğunu belirtti.

Kenan İpek açıklamasında, “Abdullah Öcalan’ın öldüğü yolundaki yayınların gerçekle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Bu haberlerin belli amaçlar doğrultusunda yapıldığı anlaşılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir