Belediye Hizmet Binası ve Meydan Düzenleme projesi sergisi açıldı

Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz’in en önemli seçim projelerinden biri olan Burdur belediyesi Hizmet Binası ile Meydan Düzenleme projelerinin sergisi, Cumhuriyet Meydanındaki eski Belediye fuayesinde açıldı.

Sergi açılışına Burdur Valisi Hasan Kürklü, Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Burdur CHP Milletvekili Mehmet Göker, BARO Başkanı Av. Ramazan Gedik ve vatandaşlar katıldı. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz sergi açılışında bir konuşma yaptı. Belediyenin yeni hizmet binasıyla ilgili yapacakları çalışmanın mutlaka bir akademik gözle bakılması gerektiğini düşündüklerini belirterek konuşmasına başlayan Başkan Ercengiz, bu amaçla SDÜ Mimarlık Fakültesi ile ortak bir çalışma yürüterek bu değişikliği yapmaya çalışacaklarını ve yeni hizmet binası ile çevre düzenlemesi için mimarlık öğrencilerinin projelerinden kendilerine en uygun ve uygulanabilir olanı seçerek hayata geçireceklerini ifade etti.

SDÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gülin Beyhan da, Süleyman Demirel Üniversitesi Mimarlık Bölümü olarak bahar dönemi süresince Burdur Belediyesi’nin teklifiyle Belediye Hizmet Binası ve Meydan Düzenleme Projesi yapmaya karar verdikleri dile getirerek sergide emeği olan öğrenci ve öğretim görevlilerine teşekkür etti.

Daha sonra açılış kurdelesi kesildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir