Belediye makine parkuru zenginleşiyor

Burdur Belediyesi makine parkuru gittikçe zenginleşiyor

Burdur Belediyesi makine parkuruna şimdi de asfalt kazıma makinesi eklendi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 2014 yılındaki yerel seçimlerde belediyeyi kaybeden AK Parti’nin, komşu illerden emanet getirterek asfalt dökme işlerinde kullandığı asfalt kazıma makinesini seçimin ertesi günü geriye iade etmesi ve yaptığı menfi propagandayla toplumda muhalif belediyelerin iş yapamayacağı algısı yaratmasına karşı yaptığı başarılı çalışmalar ve Belediye bütçesinin akıllı kullanması sonucu Burdur Belediyesi’ni asfalt kazıma makinesi sahibi yaptı. Daha önce de ekskavatör alınmıştı.

MUHALİF BELEDİYELER İŞ YAPAMAZLAR ALGISI OLUŞTURMUŞLARDI

Bugün Demokrasi ve Özgürlük Meydanı’nda birkaç gündür sergilenen makinenin başında devir teslim töreninde yaptığı konuşmada Başkan Ercengiz, asfaltlama çalışmalarında herdaim eksikliği duyulan asfalt kazıma makinesini komşu illerden emanet almaktan kurtulduklarını belirterek, “2014 yılında seçimi kazandığımızın hemen ertesi günü emanet getirilmiş makine Burdur’dan götürülmüştü. Biz bunu siyasallaştırmayı pek düşünmedik ama toplumda şöyle bir algı doğmuştu. İşte Cumhuriyet Halk Partili Belediye geldi; bundan sonra iş yapamazlar denmişti bizim için” dedi.

5,5 TRİLYON BORÇLA DEVRALDIĞIMIZ

ŞİRKETİ, BELEDİYESİNE KATKI SAĞLAR HALE GETİRDİK

Belediye kaynaklarını doğru ve verimli kullandıklarını, 3,5 yıl önce 5,5 milyon (trilyon) lira borçla devraldıkları Belediye şirketini, Belediye’sine katkı sağlayan bir şirket haline dönüştürdüklerini belirten Başkan Ercengiz, “bunun kıvancını, sevincini yaşıyoruz” diye konuştu.

Başkan Ercengiz şöyle konuştu:

DAHA ÖNCE ALINAN EKSKAVATÖR

“Burada gördüğünüz bu makine Burdur Belediyesi’ne ait şirketin kendi öz sermayesiyle edindiği bir maldır. Burdur Belediyesi’nin hizmetinde de kullanılacaktır. Fiyatı yaklaşık 250 bin Euro artı KDV kadardır. Yani yaklaşık 300 bin Euro’ya alınmış bir makinedir. Şirket Belediye olmamız sebebiyle gerekli indirimleri bize yaptılar. Kendilerine teşekkür ediyorum.”

MAKİNE SADECE İL MERKEZİNDE DEĞİL, İL

SINIRLARI İÇİNDEKİ İLÇE BELEDİYELERİNE DE HİZMET VERECEKTİR

Başkan Ercengiz, makineyi sadece il merkezinde kullanmayacaklarını, aynı zamanda il sınırları içinde bulunan bütün ilçe belediyelerine de hizmet vererek kullanacaklarının altını çizdi.

MEHMETÇİK AFRİN’DE VATAN SAVAŞI

VERİRKEN, İÇ CEPHENİN PEKİŞTİRİLMESİ GEREKTİĞİ BİR

DÖNEMDE MAKİNE ALINDI DİYE TOPLUMDA GERİLİM YARATMAK DOĞRU MU?

KıvılcımHaber’in, “Sayın Başkan, birkaç gündür bu makinenin alınması üzerine çok tantana yapıldı. Sizce Mehmetçik Afrin’de canını verirken, milli birliğe çok ihtiyacımız olduğu bir dönemde bu sizce yanlış değil mi?” şeklindeki sorusunu şu şekilde cevaplandırdı: “Bunlar basit iş. Belediyelerin aldığı makineler ihtiyaçtır. Biz yaklaşık 1,5 yıl önce bu değerde bir ekskavatörü Burdur Belediyesi’ne kazandırdık. Bundan hiçbirinizin haberi yok. Ama bu dönemde speküle edilip bir takım şeylerin Burdur gündemi oluşturması neticesinde biz de aldığımız makineyi, alamayacağımızı düşündükleri makineyi getirip burada sergiledik.”

ASIL GÜNDEM, ARKAMIZDA DURRAN ŞEKER FABRİKASI’NIN SATILMASI GİRİŞİMİ

Başkan Ercengiz cevabi konuşmasına, “asıl gündem işte arkasında durduğumuz Şeker Fabrikası. 1955 yılında kurulmuş bu fabrika yaklaşık 70 yıldır burada pancardan sadece şeker üretmiyor. İnsan üretiyor. İnsan üreten bir fabrikanın satılmasının önüne geçileceğine bugün burada alınmış bir hizmet aracının toplum gündemini meşgul etmesi sağlanıyor. Bu doğru değildi. Zaten biz bunu bitirdiğimizi söyledik. Dün itibariyle artık bu eğlencenin bittiğini, Burdur Belediyesi’ne alınan bütün hizmet araçlarının Burdur halkının hizmetinde olduğunu söyledik. Biz ne makam aracı meraklısıyız ne de makam meraklısıyız. Hizmet için geldik. Sanıyorum Burdur halkı da değerli yurttaşlarımız da hemşerilerimiz de bunun farkında. Bizim herhangi bir çekincemiz yok” diye son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir