Belediye Meclis üyelerine Platform’dan çağrı

Burdur Sivil Toplum Platformu, Burdur Devlet Hastanesi’nin kent dışına çıkarılması tartışmalarına yeni bir boyut getirdi. Platform Başkanı Kemal Arslan yaptığı yazılı açıklamayla, ilimizde mesai saatleri dışında hizmet veren 3’ncü basamak sağlık kuruluşu ihtiyacına binaen, hastaların çevre illere sevkedildiği gerçeğinde hareketle, asiliye hastanesi yapılmasını önerdi. Bunun için de Meclis üyelerine yer tahsisi çağrısı yaptı.  

Burdur’da yaşanmakta olan en önemli sağlık probleminin, 3’ncü basamak bir sağlık kuruluşunun bulunmaması olduğunu, bundan dolayı mesai saatleri dışında hastaların önemli bir kısmının, çevre il hastanelerine sevk edildiklerini, hastaların Isparta, Antalya, Denizli yollarında çile çektiklerini, ailelerinin de çevre illere taşınmaktan perişan olduklarını belirten Arslan, buna çözüm önerisinde bulundu. Arslan, bu sorunun ancak, “bünyesinde 24 saat uzman hekimin görev yaptığı asiliye hastaneleri adıyla tanımlanan Sağlık Bilimleri Üniversitesine bağlı 3. basamak Eğitim Araştırma Hastanesinin Burdur’da yapılandırılarak” çözülebileceğini iddia etti. Ve “böylece çevre hastanelere sevk ortadan kalkacak, hastalarımız ve aileleri rahatlayacaktır” dedi.

Arslan şu çağrıyı yaptı:

“Evet, Değerli Meclis üyeleri ihtiyacımız olan bu hastanenin yeri olarak nereyi belirlerseniz belirleyin, sorun değil. Yeter ki Devlet Hastanemizin mevcut yerinde faaliyetini sürdürürken, 3. basamak sağlık kuruluşunun ilimize kazandırılmasıdır.”

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir