Belediye’den jet cevap!

Adliye önündeki çevre yolunda önceki günkü şiddetli yağışta yolun su altında kalması üzerine başlayan sosyal medya üzerinden yoğun tartışma üzerine AK Parti İl Başkanlığı’nın Başkan Ercengiz’i hedef alan “Hem Suçlu, Hem Güçlü!” başlıklı açıklamasına Burdur belediyesi Basın Bürosundan jet gibi cevap geldi. Burdur Belediyesi açıklamasında, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’yi “müfteri” diye itham etti.

İşte o açıklama!

Burdur Belediyesi Basın Bürosundan duyurulur!

Müfteri İl Başkanı ve Milletvekili BOZCELİK tarafından kurumumuza ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e yöneltilen basın açıklamasına cevabımızdır.

Geçtiğimiz yaz ayları içerisinde başlayan ve uzunca bir süre kent merkezi geçişi ile sıkıntılarını yaşadığımız ve kurum olarak elimizden geldiğince işbirliği yaparak katkı koymaya çalıştığımız çevre yolu daha birinci yılını doldurmadan beraberinde birçok sorun yaşatmaya başlamıştır. AKP tarafından acele bir şekilde kaleme alınan basın açıklamasının birçok noktasında kamuoyunu yanıltmaya yönelik olduğu ve gerçekleri yansıtmadığı görülmektedir. Öncelikle bilinmesi gerekir ki kent mevzi imar planında görüleceği üzere o noktada DSİ tarafından işaretlenmiş herhangi bir dere ve menfez mevcut değildir. Geçmişte mevcut bir menfez olmasına rağmen bu menfez herhangi bir su yükü taşımadığı için aktif halde olmadığı bilinmekteydi. Ancak yol yapımı esnasında bu menfez genişletilerek yolun suyunun bu menfeze aktarılacağı bilgi alınmış olup kurumumuz tarafından çalışmaların durdurulmasına gidilmiştir. Müteahhit firma ve Karayolları yetkilileri tarafından sözlü taahhütte bulunularak yeterince mağduriyet yaratmış olan çevre yolu inşaatının yapımının devamına kurumumuz tarafından belli gerekçelerle izin verilmiştir. İl Koordinasyon toplantısında kurumumuzun imza attığı belge “Mevcut soruna kurumumuz tarafından çözüm bulunacağının taahhüdü değil kurumlarla ortak çözüm bulunacağının belgesidir.” Kamuoyunu yanıltmaya yönelik acil bir belge bulunması talebiyle apar topar konan bu belge ve tetikçilerinin çuvalladığının belgesidir. İkinci iddia ise tamamen rezalettir. 02.12.2015 tarih ve 217 sayılı Burdur Belediyesi Meclis Kararında yapılan plan değişikliği bu konunun yakından uzaktan ilgisi yoktur. Zira yapılan değişiklik yalnızca ada bazında bir birleştirme olup komisyonda AKP Üyesi Mimar Fatıma Küçükkapla’nın da imzasının bulunduğu bir oy birliği kararı ile meclise getirilmiş mecliste de müfteri il başkanında kabul oyunun bulunduğu bir oy birliği kararı ile meclisten çıkmıştır. Enteresan olan AKP’nin Müfteri İl Başkanının ve ekibinin bu işi sahiplenip savunmaya geçmesidir. Altında kendi imzaları da olan Meclis kararının hem de hiç ilgisi olmadığı halde sanki usulsüz yapılmış bir plan değişikliği gibi yapılmış göstermek tamamen bir aczin göstergesidir. Yaklaşan seçimler öncesi akıllarınca bizleri karalayıp tetikçi kanallardan puan toplamaya çalışılmaktadır. Yağmur suyu drenaj hattı 25. Km lik bir çalışma ile kent merkezine ciddi bir alt yapı yatırımının yapılmış olduğunun göstergesidir. Vicdan sahibi herkesin bunu gördüğünü ve ebetteki kentteki eksikliklerin sorumlusu kimse duyurulması gerektiğini ve yapılmasını sağlamak bizim görevimizdir. Ancak yanlı yapılan haberlere de elbette yanıt vereceğiz.

Ey AKP heyeti bir daha yanıt verirken acele etmeyin ve doğru dürüst haber yaptırtın. Önce Asfalt kazıma aracının altında kalan müfteri İl Başkanı bir kere daha çuvallamış kendine yakışan Ali Cengiz Oyunlarını yaparken yine rezil olmuştur. Mevcut Mahalle sakinlerimiz ve mahalle muhtarlarımızın talepleri doğrultusunda planda görülmeyen menfez kapatılarak mahallelerimizin su baskını tehdidinden kurtarılması gün içerisinde yapılacak çalışmalarla sağlanacaktır. Söz konusu insan hayatı ise gerisi teferruattır. Hiçbir zaman halkımızı yanıltmadığımız, yalan söylemediğimiz gibi bundan sonrada açık dürüst ve ilkeli çalışmalarımıza devam edeceğiz. Eklerde yazışma fotokopilerini göreceğiniz belgeler Burdur Belediyesi’nin müdahaleleri ve DSİ’nin, Karayollarından açık ve net bir biçimde 600 metre ötedeki Sultanderesi’ne yağmur suyunun boşaltılmasını istemesine rağmen gereğini yapmamış ve sorunun çözümünü Burdur Belediyesine bırakmıştır. Her yaptıkları işlerde olduğu gibi burada da beceriksizliklerinin faturasını bir başkasına kesmeye çalışmaktadırlar. Sen sadece AKP’nin İl Başkanısın bunun dışında hiçbir kamu kurum yetkilisine emir vermek hakkında değil haddin de!

Biz üzerimize düşen görevlerimizi en iyi şekilde yapmaya devam ediyoruz. Ekte hem bilgilendirme hem de belgelerin fotokopisi mevcuttur. Asıl yalancının kim olduğunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Kamuoyuna saygılarla duyurulur.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir