Belediyespor Kulübü satranç sporcularından Başkan Ercengiz’e ziyaret

Burdur’da yapılan 2018 yılı Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası il yarışmalarıyla Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası İl Yarışmalarında Küçükler, Yıldızlar ve Bayanlar kategorilerinde şampiyonluğu kazanan Belediyespor Satranç Kulübü sporcuları ve aileleri Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret ederek kupaları Başkan’a sundular.


Katıldıkları tüm yarışmaları birincilikle bitiren sporcular Başkan Ercengiz’e satranca verdiği destek için teşekkür ettiler. Satranç takım yarışmalarının finallerinin 4-10. Haziran 2018 tarihlerinde Çorum’da, Kulüpler Yarışmaları Finallerinin de 9-15 Temmuz 2018 tarihlerinde Konya’da yapılacağını belirttiler. Yapılacak Türkiye Final yarışmalarında da Burdur’ u en iyi şekilde temsil etme sözü verdiler.

Başkan Ercengiz’de Satranç branşında alınan bu başarı için sporcuları kutlayarak finallerde de başarı diledi. Satranç ve diğer Amatör spor dallarının ilimizde yaşaması ve gelişmesi için her zaman onlara birlikte olduklarını ve desteklerinin devam edeceğini ifade etti. Ayrıca Satranç sporcularımıza Uluslararası düzeyde yapılmakta olan Burdur Gölü Satranç Turnuvası’nın da 4.üncü’sünün Ağustos ayı içerisinde ilimizde yapılacağının da müjdesini verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir