BİGAD Kongresi yapıldı

Burdur İnternet Gazetecileri Derneği (BİGAD) 1’nci Olağan Genel Kurul toplantısı, Bucak, Gölhisar, Karamanlı gibi ilçelerimizden ve merkezden katılan üyelerle Belediye Sergi ve Düğün Salonu (Anfi Bölümünde) yapıldı.

BİGAD Başkanı Fatih Özcan’ın yeterli çoğunluğun bulunduğunu belirten açılış konuşmasıyla başlayan Genel Kurul, Atatürk ve şehitler için saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.

Divan Başkanlığına Burhan Cahit Karakurt’un ve Divan Kâtip üyeliğine seçilen Hacer Zeren’in Divan’da yerini almasıyla ilerleyen Genel kurul süreci, diğer gündem maddelerinin görüşülmesiyle sürdü.

Açılış konuşmasını yapan Başkan Fatih Özcan, derneğin kuruluşunun üzerinden 3 yıl geçtiğini, bu süre içinde önemli projeler ve faaliyetlere imza attıklarını, en büyük projelerinin, gazetecilik mesleğine canlılık ve gazetecilere motivasyon vermeyi amaçladıkları Gülçin İlci Gazetecilik Yarışması olduğunu, ayrıca ülkedeki internet gazetecileri örgütlerini bir üst örgütte birleştirme faaliyeti yürüttüklerini belirtti.

Faaliyet Raporunu Sekreter Ufuk Dilek, Denetim kurulu Raporunu Mehmet tutum ve Bilançoyu Mehmet Yaşar okuduktan sonra görüşülüp oylanarak aklandı.

Yönetim ve Denetim Kurulu seçimleri de yapıldıktan sonra kongre sona erdi.

BİGAD Yönetim Kurulu’na Ufuk Dilek, Ali Girişim, Hacer Zeren, İbrahim Nanecioğlu ve Fatih Özcan seçildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir