BİGAD, kurucu Genel Kurulunu yaptı

BİGAD, ilk Genel Kurulunu dün (27 Haziran 2015 günü), eski Belediye binasındaki Düğün Salonunda yaptı. BİGAD; tüzük değişikliğine de giderek kapılarını tüm gazetecilere açtı.

6 ay önce 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde kurulan Burdur İnternet Gazetecileri Derneği (BİGAD), ilk Genel Kurulunu dün (27 Haziran 2015 günü), eski Belediye binasındaki Düğün Salonunda yaptı. BİGAD; tüzük değişikliğine de giderek kapılarını tüm gazetecilere açtı.

Genel Kurula Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan yardımcısı Ali Say, MHP İl Başkanı İbrahim Sakızcı ile İl Sekreteri Halil İbrahim Güler, BAYŞADER Başkanı Ali Bilgen, Kent Konseyi Başkanı Mahir Öztürk ve gazeteciler katıldı.

Divan Kurulunu Kemal Arslan, Murat Dilek ve Mehmet Tutum’un oluşturduğu Genel Kurulu toplantısı Atatürk ve ebediyete intikal etmiş şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Yakın bir zamanda elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Bomba15 sahibi gazeteci Ramazan Acar’ı anarak başladığı açış konuşmasını yapan Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Özcan, “İnternet Gazetecileri Derneği olarak ilk ve kurucu kongremizi bugün, dünyada ve ülkemizde gazetecilerin sırf görevlerini yaptıkları, halkın haber alma hak ve hürriyeti kapsamında olay ve olguları haberleştirdikleri için hapislere düştükleri, şu anda 40 meslektaşımızın hapiste olduğu, Freedom House İnsan Hakları Örgütü’nün raporuna göre, Türkiye’de basın özgürlüğünün 120. sıraya düştüğü, Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nün Basın Özgürlüğü sıralamasında ise 2002 yılında 99’ncu sırada bulunan ülkemizin bugün 179 ülke arasında 154’ncü sırada yer aldığı koşullarda buruk olarak toplamış bulunmaktayız” dedi.

Konuk konuşmaları bölümünde Başkan Ercengiz, MHP İl Başkanı İbrahim Sakızcı ile İl Sekreteri Halil İbrahim Güler birer konuşma yaptı.

AÇIŞ KONUŞMASININ TAMAMINI METİN OLRAK OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AÇIŞ KONUŞMASINI V;İDEODAAN İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Başkan Ercengiz’in konuşmasını dinlemek için tıklayınız

İbrahim Sakızcı ve Halil İbrahim Güler’in konuşmasını dinlemek için tıklayınız

Daha sonra faaliyet raporunu okuyan Fatih Özcan, BİGAD’ı kuruluşunu anlamlı kılmak için 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne denk getirdiklerini belirterek, “başlangıçta ilçelerden Karamanlı Haber’den Murat Çoban, Yeşilova Üniversal’den Yavuzkan Akdoğan, Rehber Bucak NNC Medya’dan İbrahim Naneci ve merkezden KıvılcımHaber’den Fatih Özcan, Burdur Web’den Özgür Doğan, İlkadım’dan Mustafa Arslan, Ajans Burdur’dan Serkan Şimşek tarafından kurulan Derneğimizin 6 aylık faaliyeti örgütlenme faaliyeti olarak geçmiştir” dedi.

Tüzük değişikliğine giden BİGAD, kapısını tüm gazetecilere açtı.

Yapılan seçimlerde Yönetim Kuruluna Fatih Özcan, Ali Girişim, Mustafa Arslan, Murat Çoban, Murat Dilek ve İbrahim Nanecioğlu; Denetim Kuruluna ise Mehmet Tutum, Yavuzkan Akdoğan ve Burak Irmak seçildiler.

İŞTE TÜM KONGRE VİDEO HABERİ!

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir