Bilmiyorsan bir bilene sor, tökezleme; devlet adamı böyle yapar!

Geçen hafta Necatibey Mahallesinde çıkan yangında mağdur olan aileleri ziyaret eden AK Parti Milletvekili Reşat Petek, basına yaptığı açıklamada akıllara başlıktaki durumu hatıra getirdi. Yaptığı açıklamada Belediye Başkanlığı’nın alması gereken tedbirlerin olduğunu, özellikle oturulamaz hale gelmiş bu mahallelerdeki konutların yenilenmesi gerektiğini, kentsel dönüşüm faaliyetlerinin bir an önce başlaması gerektiğini vurguladı. Ancak Başkan Ercengiz Twitleriyle ters köşeye yattı.

ŞARK KURNAZLIĞI VE CİNGÖZLÜK YAPACAĞIM

DERKEN ÇAM DEVİRMEK; CAHİLLİĞİNİ VE YETERSİZLİĞİNİ ORTAYA KOYMAK

Geçen hafta Burdur’un yüreğini ağzına getiren yangında 4 konut yanmıştı. Böyle zamanlarda siyasi partiler halkın mağduriyeti üzerinden rant sağlamak üzere o mahalleye koşmuş, herkes mağdur ailelere yardım sözü vermişti. Bugünlerde yangının küllenmesini müteakiben AK Parti Milletvekili Reşat Petek de ziyaret etmiş mahalleyi ve yangın mağdurlarını. Yaptığı açıklamada şark kurnazlığı ve cingözlüğü yapacağım derken çam devirmiş; bilgisizliğini ve yetersizliğini ortaya koymuş. Milletvekili Petek, Belediye Başkanlığı’nın alması gereken tedbirlerin olduğunu, özellikle oturulamaz hale gelmiş bu mahallelerdeki konutların yenilenmesi gerektiğini, kentsel dönüşüm faaliyetlerinin bir an önce başlaması gerektiğini vurgulamış

BAŞKAN ERCENGİZ’İN MİLLETVEKİLİ PETEK’İ TERS KÖŞEYE YATIRAN TWİTTERLERİ

Bunun üzerine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in, jet hızıyla Milletvekili Petek’i ters köşeye yatıran Twitterleri geldi. “Sayın Vekilim, yaptığınız ziyaret için teşekkür ediyorum. Sanıyorum gelişmelerde atladığınız bir şeyi düzeltmek isterim” diyerek, Milletvekilinin cahilliğini ve ilimizin sorunları konusunda peşin hükümlülüğünü ve partizanlığını ortaya koydu. Başkan Ercengiz devamla, “Necatibey Mahallesi için TOKİ ile ortaklaşa bir çalışmamız var. Mahallede değerleme çalışmaları tamamlanıp proje aşamasında olduğumuzu hatırlatmak istedim. Müşavir firma ile defalarca görüşmelerin ardından proje mahallelimiz tarafından kabul edilirse kısa sürede hayata geçirilecek. Aklın yolu bir; yurttaşımızın hem can güvenliği hem de refah düzeyinin yükselmesi hedefimizdir” diyerek ters köşeye yatırdı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir