Bize de lazım olan tutum

ABD’lilere böyle seslendi: Size 48 saat süre

Kısa bir tarihsel dönem olarak Atatürk Türkiye’sini saymazsak Tanzimat’tan bu yanan dik duruşlu ve vatansever devlet adamına hasret olduğumuzdan mıdır nedir, emperyalist zorbalara dik duruşlu bir lider görüp duyduk mu hayranlıktan ve imrenmekten kendimizi alamıyoruz. Bu kapsamda Maduro gene yüreklerimize su serpti. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ulusal elektrik sistemini sabote etmekle suçladığı Amerikalı 3 diplomata ülkeyi terk etmeleri için 48 saat süre verdi.

Kısa bir tarihsel dönem olarak Kurtuluş Savaşı ve Atatürk Türkiye’sini saymazsak, Tanzimat-ı Hayriye’den bu yanan dik duruşlu ve vatansever devlet adamına hasretliğimizden, emperyalist zorbalara dik duruşlu bir lider görüp duyduk mu hayranlıktan ve imrenmekten kendimizi alamıyoruz. Bu kapsamda Maduro gene yüreklerimize su serpti. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, milli elektrik sistemini sabote etmekle suçladığı ABD’li 3 diplomatı Persona non grata ilan ederek ülkeyi terk etmeleri için 48 saat süre verdi.

Venezuela medyasından aktaran Sputnik’e dayandırdığı haberinde OdaTV’ye göre, Maduro, ülkede kaos çıkarılmasına izin verilmeyeceğini ve gereken tüm önlemlerin alınacağını bildirdi.

Maduro, alınan bir dizi istihbarat sonucu elde edilen kanıtlara dayanarak milli elektrik sistemini sabote etmekle suçladığı ABD’nin Caracas Elçiliği’nde çalışan 3 diplomata ülkeyi terk etmeleri için 48 saat süre tanıdı.

ABD Elçiliği ise henüz konuya dair resmi bir bildirim alınmadığını açıkladı.

Daha önce de ABD’ye yönelik sert tepkilerde bulunan Maduro, Şubat ayında ise ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’i kanlı bir darbe planlamakla suçlamıştı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir