Bu bir attan inip eşeğe binme haberidir

Kent Konseyi talebini, makam aracından ufacık bir Çin bisikletine düşürdü

Kent Konseyi’nin yok hükmündeki Yürütme Kurulu, 26 Ağustos günü Burdur Belediyesi Encümen Salonunda yaptığı toplantıda çıtayı düşürdü. Daha önce Burdur Belediye Başkanlığı’ndan bir makam ya da hizmet aracı ile 100 bin lira yıllık tahsisat talep eden, verilmeyince başkanı istifa eden Kent Konseyi Yürütme Kurulu, 26 Ağustos toplantısında aldığı karar gereği, Burdur Belediye Başkanlığı’ndan bir adet elektrikli bisiklet tahsisinin yapılmasını talep etme kararı aldığı ortaya çıktı.

KENT KONSEYİ’NİN DEBELENMESİ VE SÜRÜNMESİ, KENT YÖNETİCİLERİNİN ANTİDEMOKRASİSİDİR

Burdur Kent Konseyi, sürünmeye ve debelenmeye devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana bir türlü işlevselleşemeyen, Akaydın döneminde Antalya örneğinde olduğu gibi kent yönetimine büyük faydaları dokunan ve yönetimle kitleler arasında köprü olabilen Kent Konseyi Burdur’da kurulduğu günden bu yana kent yöneticilerinin kişisel kaprisleri ve demokrasiyi içselleştirememeleri, yerel sürtüşmeler ve çelişkilerin üstün gelmesi gibi etkenler yüzünden bir türlü rayına oturtulamadı. En son olarak demokrasiden nasibini alamamış AKP’li Belediye Başkanı’ndan kurtulduğu düşünülen Konsey’in bu kez de antidemokratik uygulamalarıyla tanınan dönemin CHP İl Yönetiminin kötü sam rüzgârlarına maruz kalması kent halkının moralini bozdu.

KENT KONSEYİ’NİN BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN UÇUK KAÇIK TALEPLERİ

Kent Konseyi’nin son başkanının, makam arabası ve 100 bin liralık tahsisat talebi Burdur Belediye Başkanlığı’nca uçuk kaçık olduğu değerlendirmesi sonucu uygun görülmeyince istifa etmesiyle, seçime gitmesi gerekirken en yaşlı üyenin başkanlığa getirilerek belirsiz bir tarihte Genel Kurul kararı almasına karşılık, İç İşleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliğinden tokat gibi bir cevapla yok hükmü durumuna düşmesi Kent Konseyi’ni gene gündemin merkezine oturttu.

KENT YÖNETİCİLERİ DEMOKRAT TUTUM GÖSTEREBİLECEK Mİ?

Şimdi Platform, Belediye Başkanlığına seçimli Genel Kurul çağrısı yapması talebinde bulundu.

Eylül ayı içinde Kent Konseyi, seçimle eksikliklerini tamamlayarak yoluna kör topal devam edecek.

Bu arada kent yöneticilerinin geçmişten dersler çıkararak demokratik ilkeler doğrultusunda tutum takınıp takınmayacakları, Kent Konseyi seçimlerini kendi doğal demokratik işleyişine bırakıp bırakmayacakları merak konusu oldu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir