Bu topraklarda Mustafa Kemal’ler yenilmez

Millet, dün gene alanlarda ve Aslanlı Yol’da ‘Bandırma Vapuru’na binmenin kararlılığı”nı gösterdi. Yeminli Atatürk düşmanları ve Kemalist Devrim hasımları da bir kere daha Mustafa Kemal’in bu topraklarda 99 yıldır bitmeyen, tükenmeyen birleştiriciliğinden bir damlacık bile kaybetmediğini görerek ürktü. AKP iktidarlarının milli bayramları yasaklama sürecinden kalma alternatif çelenk sunma töreni, Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan çeşitli parti, kitle örgütü ve sendikalarca Atatürk Anıtı’na çelenk sunularak tekrar edildi.

Ülkede ve ilimizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99’ncu yılını kutladığımız bugün, Türk milletinin Atatürk gibi kararlı, coşkulu, umutlu olduğu, ‘Bandırma Vapuru’na binmenin kararlılığı’nı taşıdığı bütün tezahürleriyle ortaya çıkarken, 21’nci yüzyılın bir ‘Atatürk yüzyılı’ olacağı kehaneti de ete kemiğe bürünmeye başladı. Türkiye halkı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99’ncu yılını kutlamak için alanlara ve Arslanlı Yol’a aktı.

AKP iktidarlarının milli bayramları yasaklama döneminden kalma alternatif çelenk sunma töreni için çeşitli kitle örgütü, siyasi parti ve sendika üyeleri Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı.

Törene Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Milletvekili Mehmet Göker, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Vatan Partisi (VP), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Eğitim İş ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

CHP çelengini İl Başkanı İzzet Akbulut, VP çelengini İl Başkanı İbrahim Kılınç, ADD çelengini Şube Başkanı Salih kepenek, ÇYDD çelengini dernek üyeleri, Eğitim İş çelengini Şube Başkanı Erkan Putgül koydu.

Günün anlam ve önemi üzerine konuşmayı MAKÜ Atatürkçü Düşünce Topluluğu (ADT) ütesi Oğuzhan Uluç yaptı. Defalarca uzun uzun alkış alan ve hayali, önyargılı ve husumetli değil doğru saptamalar yapan heyecanlı ve coşkulu, “ilke ve devrimleriyle aklımızı ve vicdanımızı yükselme ışığıyla güneşlendiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve minnetle anarak” başladığı konuşmasında, 19 Mayıs’ın bağımsızlık yolunda bir ilk adım olduğunu belirtti. Her 19 Mayıs’ta Atatürk’ün “bütün umudum gençliktedir” sözünün, gençlere düşen görevi hatırlatmakta olduğunu vurguladı.

Uluç şu görüşleri savundu:

GEREKİRSE TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE

UĞRUNA İSTİKBAL VE CANIMIZI FEDA ETMEYE HAZIR OLMALIYIZ

“Bizler bu ümidi yeşertmek için öncelikle bizi işsizlikle, sefaletle tehdit eden baskıcı ve biatçı sistem ve aktörlere aklı hür, vicdanı hür birer Mustafa Kemal olduğumuzu, tam bağımsız Türkiye düşüncemizi hiç korkmadan söyleyerek ispatlamalıyız. Gerekirse bunun bedelini sadece istikbalimizle değil, canımızla da ödemeyi bilmeliyiz. Çünkü Türk ulusunun istiklali ve yüksek idealleri uğruna şahıslarımızın istikbalinin ve canlarının bir kıymeti yoktur.”

DİN TÜCCARLARINI DEĞİL BİLİMİ REHBER ALACAĞIZ

Gençlerin, Türk milletini yüceltmek için ve ideallerine ulaştırmak için din tüccarlığı yaparak milleti sömüren tarikat ve şeyhleri değil, bilimi rehber alacağını belirten Uluç, “keşke Yunan galip gelseydi diyen milliyetsiz zihniyetlere itibar etmeyerek yüreğimizi vatan ve millet sevgisiyle dolduracağız” diye konuştu.

ABD VE PİYONLARI OLAN TERÖR ÖRGÜTLERİNE KARŞI VATAN MÜCADELESİ VERECEĞİZ

Türkiye’nin beka sorununa da değinen ve birçok iri kıyım şahsiyetten daha sağlam ve berrak olarak dış tehdit ve tehlikeleri saptayan Uluç, “devletin otoritesini, milletin bölünmez bütünlüğünü ve namusumuz olan sınırlarımızı korumak için dış kaynaklı planları iyi bilmeliyiz. Amerika’nın mimarlığını yaptığı büyük Ortadoğu projesini iyi analiz edeceğiz. Emperyalistlerin uşağı olan FETÖ, PKK, PYD, IŞİD, DHKP gibi ulusumuzu tehdit eden tüm terör örgütlerine karşı Türk ulusu olarak vatan mücadelesi vermeliyiz” dedi.

Oğuzhan Uluç, vatansever Türk gençliğinin bir nefer ve önderi olarak Atatürk, Türk devrimi, Türk milleti ve Cumhuriyet düşmanlarına şöyle seslendi:

BU TOPRAKLARDA MUSTAFA KEMAL’LER YENİLMEZ

“Laik, çağdaş, demokratik Türk devletine ve milletine cephe alanlar; Türk ve Atatürk isimlerini gençlerimize unutturmak isteyenler; Kemalist Türk devrimini bozguna uğratmak çabasına girenler, bilesiniz ki, Cumhuriyet’in genç Mustafa Kemal’lerini yenmeden bunu başaramayacaksınız. Ve yine hatırlatırım ki, bu topraklarda Mustafa Kemal’ler yenilmez, Türk devrimi durmaz, daima ileri gider.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir