Bucak Belediyesi’nde kayyum dönemi

Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu’nun ABD/ FETÖ soruşturması kapsamında görevden alınması ve tutuklanmasını müteakiben, Bucak Belediye Başkanlığına vekâleten Yasin Uğur’un görevlendirildiği bir aradan sonra, şimdi Burdur Valiliği tarafından Bucak Kaymakamı İsmail Bayata kayyum olarak atandı.

AKP’li Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu geçen Ekim ayında ABD/ FETÖ soruşturması kapsamında görevden alındı ve tutuklandı. Müteakiben Bucak Belediye Başkanlığına vekâleten Yasin Uğur’un görevlendirildiği bir ara dönemden sonra Burdur Valiliği tarafından Bucak Kaymakamı İsmail Bayata’nın Bucak Belediyesi’ne kayyum olarak atandığı öğrenildi.

Bucakhaberleri.com internet Gazetesinin haberine göre, geçen ay ABD/ FETÖ darbe kalkışması kapsamında tutuklanan ve Burdur E Tipi kapalı Cezaevi’ne konan eski AKP’li Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, 23 Kasım’da tutuklanma kararına yaptığı itirazı değerlendiren Burdur Sulh Ceza Hâkimliği’nce, şüphelinin “beyanları, FETÖ soruşturmalarına yaptığı katkılar ve toplanan deliller nedeniyle TCK’nın 221’inci maddesinin uygulanma ihtimali gözetilerek” adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir