Burdur Belediyesi’nden memura 600 TL ek ücret

Burdur Belediyesi ile TÜM-BEL-SEN arasında imzalanan sözleşme ile Burdur Belediyesi’nde görev yapan 158 memur aylık 600 TL net iyileştirme alacak.

Burdur Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM-BEL-SEN) arasında, belediyede görev yapan memurların ekonomik hayat koşullarının iyileştirilmesine yönelik sözleşme imzalandı. Burdur Belediyesi’nde görev yapan 158 memur aylık 600 TL net iyileştirme alacak.

Burdur Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen imza törenine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in yanı sıra TÜM-BEL-SEN Şube Başkanı İlhan Karakurt ve memurlar katıldı.

Atılan imzalar ile Burdur Belediyesi’nde çalışan 158 memur, maaşlarının üzerine aylık net 600 TL iyileştirme zammı alacak. Memurlar ayrıca, Kurban Bayramları’nda 600 TL, Ramazan Bayramı’nda ise 250 TL ikramiye alacak.

TÜM-BEL-SEN ile yaptıkları görüşme sonucunda mutabakata vardıklarını belirten Başkan Ercengiz, “Burdur Belediyesi’nin asıl sahibi çalışanlarıdır. Bizim için de en değerli varlıklarımız çalışanlarımız. Burada üretilen hizmetlerin kalitesi ne kadar yüksek olursa vatandaşımıza o kadar iyi hesap verebiliriz. Bizim için de en değerli varlıklarımız çalışanlarımız. Sosyal demokrat anlayışı ile çalışanlarımızla iyi de kötüyü de paylaşıyoruz. Yaptığımız çalışmalar sonucunda çeşitli ödüller alıyoruz. Bu ödülleri çalışanlarımızın başarısı sonucunda elde ettik. Göreve süremizde 2 yılı geride bırakıyoruz. Bu süre içerisinde iyileştirme zammını yüzde yüz arttırarak 600 TL olarak belirledik. Sözleşmeden yararlanan belediye çalışanlarının ailesinin şikayeti üzerine aile içi şiddet uyguladığı tespit edilirse sözleşmede yer alan mali ve sosyal yardımları eşine ödüyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Ercengiz ile TÜM-BEL-SEN Şube Başkanı İlhan Karakurt arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir