Burdur CHP’den Şeker çıkışı

Burdur Şeker Fabrikası’nın

Özelleştirilme Girişimi Tüm Burdur’da İnfial Yarattı

Son birkaç gündür AK Parti Burdur İl Başkanlığının gündem yaratma ve kamuoyunun dikkatlerini dağıtmak, Şeker Fabrikası’nın özelleştirilme tehlikesinden uzaklaştırmak için şiddetli bir açıklama ve sosyal medya terörü estirdiği şartlarda, Burdur kamuoyunun gündemine bomba gibi düşen Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesi tehlikesi ilimizde infial yarattı. Bu kapsamda Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) bir basın açıklaması yaparak, Şeker Fabrikası gibi bir servet herkesin siyasi geleceğinden büyüktür. Bugün bu özelleştirmeye verilen onay, yarının rantına ve yağmasına verilen onaydır. Çiftçinin, işçinin, Burdurlunun hakkını, hukukunu yedirmeyeceğiz. Bu bağlamda Burdur’un bütün STK’larını bu memlekete gönül vermiş, vicdanı ve aklıyla hareket eden tüm siyasi partileri, meslek kuruluşlarını ve halkımızı birlikte hareket etmeye davet ediyoruz” dedi.

Basın açıklamasına İl Başkanı Osman Gök, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Milletvekili Dr. Mehmet Göker ve partililer katıldı.

İşte açıklama metni!

Son Yıllarda Belli Belirsiz Aralıklarla Gündeme Gelen Ancak Hükümet Tarafından Ötelenen Şeker Fabrikalarının Özelleştirilme Sürecinde Sona Gelinmiş Ve Burdur Şeker Fabrikası Da Bundan Nasibini Almıştır.

Burdur’ Un Hemen Hemen Tüm Köyleri Fabrikamız Vasıtasıyla Dolaylı Yada Doğrudan Gelir Elde Etmekte, Tarlaya Ekiminden Fabrikaya Dökülene, Fabrika Çıkışından Sofraya Gelene Kadar Bir Silsile Halinde Yurttaşlarımızın  Geçimini Sağlamaktadır.

Her Konuşmalarında “Milli” Ve “Yerli” Kavramlarını Ağızlarından Düşürmeyen  Halkımızın Milli Ve Vicdani Duygularının Üzerinden Prim Yapmaya Çalışan İktidar Partisinin Yetkilileri Bu Süreçte Sus Pus Olmuş, Maalesef Lal Kesilmişlerdir.

Daha Dün Özelleştirilen Tekel’ İn, Paşabahçe’nin, Seka’nın Durumu Ortadayken, Nasıl Ranta Kurban Edilip Paramparça Edildiği Su Götürmez Bir Gerçek İken Üzülerek Belirtmek İsterim Ki Belediyemiz Bünyesine Alınan Bir Araç İktidar Partisi Yetkililerini Şeker Fabrikamızın Özelleştirilmesinden Daha Fazla Rahatsız Etmiş, Bir Yurttaş Ve Bir Burdur’ Lu Hassasiyetinin Tamamen Dışında Refleksler Göstermeye İtmiştir. Burdur Belediyesi’ Nin Güçlenmesi, Gelişmesi Ve Ekonomik Olarak Büyümesi, Samimi Bir Vicdan Sahibi Ve Burdur’ Lu Kent Bilinci Olan Kimi Rahatsız Edebilir? Bugün Burdur’ Un Olan Yarın Da Burdur’ Da Kalsın Diye Mücadele Etmek Var İken Bu Kaçamak Siyasetin Bedelini Kim Ödeyecek?

Şeker Fabrikası Gibi Bir Servet Herkesin Siyasi Geleceğinden Büyüktür. Bugün Bu Özelleştirmeye Verilen Onay, Yarının Rantına Ve Yağmasına Verilen Onaydır.

Çiftçinin, İşçinin, Burdur’lunun Hakkını, Hukukunu Yedirmeyeceğiz.

Bu Bağlamda  Burdur’un Bütün  Stk’larını Bu Memlekete Gönül Vermiş, Vicdanı Ve Aklıyla Hareket Eden Tüm Siyasi Partileri, Meslek Kuruluşlarını Ve Halkımızı Birlikte Hareket Etmeye Davet Ediyoruz.

Bu Haberi Paylaş

Yeni Yorum Yapıldı “Burdur CHP’den Şeker çıkışı”

 1. HALKIMIZA……
  GEÇMİŞİ UNUTMA,
  YENİ TUZAKLARA ALDANMA !
  Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun ERCENGİZ bu gün yaptığı açıklamada “..Ha illa da satılacaksa bu fabrika bize bir kolaylık yapsınlar, Burdur halkına, bize bıraksınlar biz bu işi örgütleyelim. Biz maliyeti neyse o maliyetin bedelini Burdur halkı olarak toplayalım. Burdur halkının fabrikası olarak bu fabrika Burdur’da kalsın…” buyurmuştur.

  Bu söylemler Şeker Fabrikasının özelleştirilmesini istemeyen halkın tepkisini egale etme girişimleri ve özelleştirmenin yapılabilmesi için kurulmuş bir tuzak, halkı kandırma operasyoudur.

  Bu kandırmayı Burdur Et Balık Kurumu özelleştirmesinde yaşadık, Burdur halkı adına devletin malı olan Et Kombinası, bu gün kişiler eline geçmiştir. Bir şahıs varlığı haline dönüşen Et Balık Kurumunun bu gün kamusal bir hizmet verdiğini söyleyebiliyorsanız buyrun satın, söndürün Burdur’un tüten tek bacasını !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir