Burdur dâhil 4 ile yeni vali

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan karara göre, 2 ilin valisi merkeze alınırken, Burdur dâhil 4 ile yeni vali atandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanan karara göre, Burdur, Kırşehir, Kırklareli ve Sinop’a yeni vali atandı.

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi ile Sinop Valisi Hasan İpek ise merkeze alındı.

MÜLKİYE BAŞMÜFETTİŞİ HASAN ŞILDAK BURDUR VALİSİ

Karara göre, İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Osman Bilgin, Kırklareli Valiliğine; Sandıklı Kaymakamı Köksal Şakalar, Sinop Valiliğine; Mülkiye Başmüfettişi Hasan Şıldak, Burdur Valiliğine; Mülkiye Başmüfettişi İbrahim Akın ise Kırşehir Valiliğine atandı.

ESKİ VALİ YILMAZ’IN YARATTIĞI VE BIRAKTIĞI SORUNLARI KUCAĞINDA BULACAK

Yeni Burdur Valisi Hasan Şıldak koltuğuna oturur oturmaz, eski Vali Yılmaz’ın Burdur turizmini geliştirmek için durmadan faaliyetler düzenlemesine rağmen güvenlik sağlanamıyor gerekçesiyle alternatif turizm unsuru olmaya aday sıcak hava balonculuğunu yasaklaması, Halk Eğitim’deki yıllardır devam eden ve birçok kadının ekmek yediği geleneksel kursları iptal etmesi gibi birçok sorunu kucağında bulacak.

Yeni Vali Şıldak’ın hafta başında görevine başlayabileceği belirtildi.

Yeni Burdur Valisi Hasan Şıldak, 2000 -2003 arasında Selim Kaymakamlığı, 2003 -2005 arasında Adıyaman Vali Yardımcılığı, 2005 -2007 arasında Denizli Çal Kaymakamlığı, 2007 -2018 arasında Mülkiye Baş Müfettişliği ve 2017’den itibaren OHAL Komisyonu üyeliği yapmıştır.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir