Burdur Milli Eğitimi’nde skandal!

Öğretmenden öğrenciye skandal öneri; içine cin kaçmış, cinci hocaya götürün!

Burdur’da Özboyacı İlkokulu’nda sınıf öğretmeni AB, 1’nci sınıf öğrencisini, “içine cin kaçmış, cinlerin hâkimiyetine girmiş” diyerek, ailesine “cinci hoca Ramazan”a gitmesini önerdi. Çocuk, uzman hekim tetkiklerinde “ileri zekâlı” çıktı. Küçük öğrencinin annesi Nurcan Karakaş, yaşadıklarını Aydınlık’a anlattı.

BAŞLICA SUÇU HAREKETLİ OLMAK

Milli Eğitim’in getirildiği son nokta, Burdur’da skandal bir olayla gözler önüne serildi. İlkokul 1’nci sınıfları okutan sınıf öğretmeninin, “çok hareketli” olan öğrencisi hakkında “cinler tarafından esir alındığı” iddiasıyla öğrenci velisini cinci hocaya yönlendirdiği ortaya çıktı. Anne Nurcan Karakaş, Aydınlık, Ulusal Kanal ve KıvılcımHaber’e konuştu, başvurmadığı yer kalmadığını belirtti. Karakaş, “çocuğumun cinler tarafından çarpıldığını söyleyerek hocayı tavsiye eden ve çocuğumu okuldan uzaklaştıran 1’nci sınıf öğretmeninin cezalandırılmasını istiyoruz” dedi. Cinci hocaya gönderilen “aşırı hareketli” çocuğun ise, “ileri zekâlı” olduğu saptandı, ancak 3 haftadır eğitim ve öğretimden yoksun kaldı.

ÜÇ HARFLİLER ÜZERİNDE

Anne Nurcan Karakaş, sorularımıza verdiği yanıtlarda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  • Çocuğunuzun okul hayatında neler yaşadınız?

Çocuğunu geçen yıl anasınıfına gönderdiğini, bir öğretmence “hiperaktif” diye darpedildiğini, bu yıl da ikametgâh adresi mecburiyetiyle aynı okulun 1’nci sınıfına kaydettirdiğini belirten veli Nurcan karakaş, “öğretmen, çocuğumun hareketliliğinden dolayı çok rahatsız oldu. Çocuğu sürekli İdare’ye gönderiyordu. A.B. adlı sınıf öğretmeni, çocuğumu dışladı. İdare tarafından korkutulmasına, baskı altına alınmasına neden oldu. Rehber öğretmene durumu anlattığımda, bir psikiyatri uzmanına gitmemizi önerdi. Onun da bizim de amacımız, hem çocuğu hem sınıfı rahatlatmaktı. Biz psikiyatriste gideceğimizi söyleyince, sınıf öğretmeni beni çağırıp bu çocuğun psikiyatristtik bir durumu olmadığını, çocuğun üzerinde üç harfliler olduğunu, kendinin de ‘üç harflileri’ olduğunu ve o yüzden bu durumu gördüğünü söyledi bana!” diye konuştu.

SEANS BAŞINA 300 LİRA

  • Kimmiş, neymiş bu üçharfliler?

Nurcan Karakaş sorumuzu şöyle cevapladı:

“Evet, çocuğumun üzerinde cinler varmış! Bu cinler çocuğumun hareketli olmasına sebep oluyormuş. Bana Isparta’da bir hoca ismi önerdi ve telefonunu mesaj olarak gönderdi. ‘Nasıl yapacak?’ dedim. ’15 günde bir gidersin, hoca çocuğu okur, rahatlatır’ dedi. Merak ettim, verdiği numarayı aradım. O da 8 seansla bu işi bitirebileceğini söyledi ve her seans için 300 lira istedi. Ben bilimsel bakıp çocuğu psikiyatriste götürdüm, test yaptı, bize çocuğun zekâsının üstün olduğunu söyledi. Öğretmenin aşırı şikâyetlerini aktarınca, ‘kırmızı reçete’yle satılan bir ilaç yazdı. Bu ilacın hastanede doktor gözetiminde kullanılması gerektiğini sonradan öğrendik. Çünkü 3 gün kullandıktan sonra çocukta aşırı tepkiler ortaya çıktı. Doktorumuza ulaşamadık, durumu bildiremedik. 

Burdur Devlet Hastanesi’nde görevli başka bir psikiyatriste danıştık. Acilen ilacı durdurmamızı, midesinin yıkanmasını istedi. Bu ilacın beyindeki hafızanın silinmesine, ani kalp durmasına yol açabileceğini söyledi. Yani hem sağlıkta hem eğitimde bir facia yaşadık. Çocuğum, 3 haftadır okula devam edemiyor…”

ÇÖZÜM: EV TAŞINACAK OKUL ARANACAK

  • Neden gidemiyor? Okuldan mı uzaklaştırıldı?

Okul İdaresi’nin öğretmen değişikliğine gidilmesi durumunda bu girişimin ceza olarak algılanacağını, bu sebeple başka bir okula gitmelerini istediğini ifade eden Karakaş, ancak Burdur’da ikametgâh adresine göre en yakın okula kayıt yaptırılabildiğini, bu sebeple evin taşınarak başka bir adres edinilmesi gerektiğinin altını çizerek, “benim çocuğum 3 haftadır eğitim ve öğretimine devam edemiyor” dedi.

  • Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurdunuz mu?

Karakaş, Valiliğe başvurmaya çalıştıklarını, Valilik Özel Kalemi’ne her gittiğinde cep telefonunu aldıklarını, ancak şimdiye kadar arayıp soranın olmadığını ifade ederek, “Vali bizi muhatap almıyor” diye konuştu.

ULUSALKANAL.COM.TR’dEKİ HABER VİDEOSU

ULUSAL KANAL ANA HABER BÜLTENİNDEKİ HABER

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir